Істина - пробний камінь самої себе та брехні.
Бенедикт Спіноза, нідерландський філософ, науковець, політичний та релігійний мислитель

Лариса ІВШИНА: «Проблема дефіциту людських якостей – у наш час, як ніколи, актуальна»

2 червня визначному українському вченому-філософу, багаторічному автору «Дня» Сергію Борисовичу Кримському виповнилося б 85 років.

З цієї нагоди канал «Культура» взяв інтерв’ю у головного редактора газети «День» Лариси Івшиної про уроки Сергія Кримського. У розмові йшлося про «постійну присутність Сергія Борисовича у житті Лариси Олексіївни» та те, як присутність впливає на творчі ініціативи головного редактора «Дня».

«Ми з ним не попрощались, хоч це, може, звучить інфернально. Але людина такого рівня, її думки, спадщина і книги, мені здається, мають бути затребувані в кожному середовищі – українських журналістів, інтелектуалів, гуманітаріїв, якщо вони «в тонусі», - вважає Лариса Олексіївна. 

Про величину особистості філософа Лариса Івшина говорить так: «Сергій Борисович для мене – людина, яка показала нові горизонти. Я не збиралась формувати в Україні компромісну атмосферу, де робляться низькі речі. Я намагалася орієнтуватися на Вершини. Так, там було холоднувато і часом одиноко. Зате поряд з якими гігантами!».

«Якби не розуміння, яке заклав Сергій Борисович Кримський, можливо, у мене б не вистачило сил створювати Бібліотеку «Україна Incognita» і бачити це так, як я бачу», - зізнається Лариса Олексіївна. Вона пригадує: «Сергій Борисович настійно закликав усіх вчитися у кращих людей, мислителів світу. Ще тоді він сказав, що в Україні вистачає Ідей, але не вистачає Якостей» А якості може виховати культура. Проблема дефіциту людських якостей стала в наш час, як ніколи, актуальною…Значення культури – проблема всього, що ми маємо».

«Сергій Борисович навчив не чекати кращих часів, а використовувати кожен момент свого буття для того, щоб розширювати простір і бачити модель майбутнього, яку ми теж намагаємося в газеті проектувати», - підсумовує Лариса Івшина.

Чому статті Сергія Борисовича відкривають чи не кожну книгу з Бібліотеки газети «День»? Чому його ідеї надактуальні для сучасної України? Яку роль відіграють великі філософи у житті нації? 

Погляд Лариси Івшиної дивіться на відео

comments powered by HyperComments