Фотографія — це медитація в миті
Ернст Хаас, австрійський і американський фотожурналіст

Лариса Івшина: «Якби свого часу ми мали принциповість у ключових темах, ми не мали б війни»

16 березня головний редактор «Дня» Лариса Івшина стала гостею програми «День. Made in Ukraine». На передачі обговорювали «кримське питання», інформаційний шум довкола зникнення і появи президента РФ, трагічну ситуацію в Костянтинівці, коли у ДТП з машиною українських військових загинула 8-річна дівчинка і постраждали її мама та сестра, а також вуличну акцію, що сталася після події. 

Дивіться відео з 36 хвилин

У зв’язку з річницею псевдореферендуму в Криму Лариса Олексіївна нагадала про те, що в уряді досі немає міністра з питань окупованих територій. «Для окупованої території теж потрібна адекватна політика. Ми повинні розуміти, що політика загравання з Путіним, задобрювання і якихось закулісних «душевних» розмов затягнула всю проблему дуже далеко і для України не дала належного результату. З самого початку в Криму не було належної відповіді планам окупантів», - вважає Лариса Івшина. На репліку ведучого Павла Кужеєва про те, що розслідування щодо того, хто здав Крим, досі немає, Лариса Олексіївна відповіла: «Я думаю, що ці питання мають відслідковувати українські політичні журналісти, і на них обов’язково будуть дані відповіді, хоча, можливо, і не так швидко. Деякі «темні» українські історії тягнуться вже по 15 років, і можливо, саме вони і є осердям усіх наших проблем. Якби свого часу ми мали мужність і принциповість у ключових темах, таких як убивство Гонгадзе, ми не мали б війни і багатьох проблем, які є зараз». «Українське суспільство повинно чесно дати відповідь на питання, за що нам це все. Задавнене лицемірство, незвичка говорити собі правду призводить до поганих наслідків. Українське суспільство не рефлексує на високі громадянські теми», - констатувала Лариса Івшина.

Якої думки Лариса Олексіївна про підвищену увагу ЗМІ і навіть коментування серйозними експертами теми «випадання» Володимира Путіна з публічного простору та чому вона вважає, що українцям обов’язково треба брати нову висоту – на відео. 

comments powered by HyperComments