Гідність держави залежить, у кінцевому рахунку, від гідності особистостей, які її створюють.
Джон Стюарт Мілль, англійський філософ, економіст, політик, ідеолог лібералізму

«Люди в 90-тих проголосували за незалежність України. А що з ними потім зробили?»

Попри війну у країні, «День» продовжує роботу для суспільства. Під час туру XVI Міжнародного фотоконкурсу газети «День» до Одеси, де експонувалися понад 150 світлин із числа переможців, головного редактора видання Ларису ІВШИНУ запросили на програму «Вечірня Одеса» у студію обласної державної телерадіокомпанії. Не лише про міжнародний фотопроект «Дня» та бібліотеку історичної літератури, яку випускає газета, а й про сприйняття Майдану у Одесі та Києві, як розвалювали державу в тому числі й через центральні канали і чому у 90-тих жителі Донбасу проголосували за незалежність, а потім піддалися впливу ідеї федерації говорила Лариса Івшина з ведучою передачі Іриною Божко. 

Звісно, першим питанням до обговорення стала рефлексія феномену Майдану, що відбилася і в світлинах Фотовиставки «Дня». «Я хотіла наперед захистити репутацію людей, які самовіддано домагалися справедливості, правди і хотіли якомога швидше визначитися з курсом країни, - говорить Лариса Івшина. – Звичайно, на Майдані були політтехнології. Звичайно, там була політична боротьба і конкуренція різних олігархічних груп. І було б дуже наївно не бачити цього з самого початку. І далі будуть казати: «Ви даремно там стояли, нічого не досягли»… Українці бачили, що політичний клас не справляється, ми вже вичерпали цю олігархічну модель. Вона ще тримає суспільство за ноги і не дає йому дихати і розвиватися, але це й стало великим поштовхом. Люди зараз ще не можуть все змінити, але вони показали такі якості, що можна всім нам пишатися, що ми маємо таких сучасників».

А від подій Майдану плавно перейшли до теми війни на сході країни. Щоб не плутати формальний привід і причину головний редактор «Дня» проводить екскурс в історію: «Був такий депутат Євген Щербань з Донбасу. Він ходив у перший парламент після здобуття незалежності у вишиванці. Він говорив про ліберальні ідеї, хоча звісно він вийшов не тільки з шахти, а з диких 90-тих і мабуть не був ідеальною людиною, але він хотів для Донбасу іншої долі – звичайно, в Україні. Люди в 90-тих проголосували за незалежність України. А що з ними потім зробили?..»

Трагедія не прийшла раптово і тільки ззовні. Роками ідеологічні спільники Кремля готували грунт для сепаратизму всередині України. «На наших центральних каналах скільки було таких «імплантатів», які говорили про Донецько-Криворізьку республіку, - нагадує Лариса Івшина. – А наші заїжджі «зірки» дивилися на них, ніби це нормально. Ніби це плюралізм. Вже тоді починався підрив держави». 

Головний редактор «Дня» ділиться і рецептом основної протиотрути в інформаційній війні – це розумне читання та підтримка інтелектуального середовища: «В сучасному світі люди не живуть, як ромашки польові. Вони повинні думати, повинні бути зібрані. Саме цей стрес може більше повернути людей до того, що треба розумне читати, підтримувати розумне і не харчуватися з інформаційних смітників. Треба чітко і тверезо проаналізувати минуле, знати причини і діяти у сьогоднішньому контексті – виробляти оптимізм і добро. І завтра знову буде День».

Про нагальні завдання для українського суспільства та «рецепти» їх виконання – дивіться детальніше на відео.

comments powered by HyperComments