Влада спирається на всіх, хто живе в брехні.
Вацлав Гавел, чеський політик та громадський діяч, дисидент, критик комуністичного режиму, драматург та есеїст, дев'ятий та останній президент Чехословаччини та перший президент Чехії

«Ми вразливі до гібридних технологій»

Головний редактор газети «День» Лариса Івшина 16 травня стала гостею телеканалу «112 Україна». У розмові з ведучими Павлом Кужеєвим та Еліною Бекетовою йшлося про культурний прорив на Євробаченні, сучасні виклики для України і тренди політичного життя

«Джамала викликала велике почуття щастя і причетності. Я завжди кажу: наша національна ідея – ідентичність і модернізація. Джамала – уособлення цих двох прекрасних рис. Вона не відкинула свій народ у складний момент, коли він переживає другу у своїй історії драму і трагедію, і піднесла розповідь про нього на високий естетичний рівень, - зазначила Лариса Івшина. - Маємо подумати, якої природи українське голосування за російського співака. Ми вразливі до гібридних технологій і маємо ловити індикатори – де ми справжні, а де працюють навчені спеціалісти. На жаль, зараз багато інформаційних приводів, які вводять нас в оману».

 «Те, що так багато українських міст, в тому числі тих, яким ще треба нарощувати європейськість, одразу зголосилися приймати Євробачення – позитивний імпульс. Дух народу, емоційний фон є дуже важливими для суспільного поступу. Джамала зараз виступає символом тої, яка не відступила, і показала висоту, куди Україні треба піднятись, - зауважила вона. – Крім того, у ці інформаційні дні потішила новина про наш прекрасний літак «МРІЯ», який долетів до Австралії і викликав там фурор. Це показує, що ми можемо не лише співати. Задача України нині реалізувати два крила – гуманітарне і технічне, постіндустріальне. Для останнього потрібне ефективне управління і політика – це і є наша найслабша ланка».

За словами головного редактора «Дня, «у новий виток історії Україна входить у стані драматичної турбулентності. На жаль, ми стаємо свідками тренду деградації політичного життя. Немає суспільної легітимності важливих рішень і довіри, а без них процес реформ стає неможливим. Україна не може перегорнути сторінку 1990-х і знищити ту матрицю кланово-олігархічної системи, замінити її принципово інакшим ставленням до приватної власності, де мали б місце справжня змагальність і повага до закону». Більше – дивіться відео.

Підготувала Анастасія РУДЕНКО

comments powered by HyperComments