Поставте собі питання: що про вас одного дня скаже історія?
Йосип Сліпий, первоієрарх Української Греко-Католицької Церкви, верховний архієпископ Львівський і митрополит Галицький, кардинал, визначний церковний і науковий діяч

«Ми вразливі до гібридних технологій»

Головний редактор газети «День» Лариса Івшина 16 травня стала гостею телеканалу «112 Україна». У розмові з ведучими Павлом Кужеєвим та Еліною Бекетовою йшлося про культурний прорив на Євробаченні, сучасні виклики для України і тренди політичного життя

«Джамала викликала велике почуття щастя і причетності. Я завжди кажу: наша національна ідея – ідентичність і модернізація. Джамала – уособлення цих двох прекрасних рис. Вона не відкинула свій народ у складний момент, коли він переживає другу у своїй історії драму і трагедію, і піднесла розповідь про нього на високий естетичний рівень, - зазначила Лариса Івшина. - Маємо подумати, якої природи українське голосування за російського співака. Ми вразливі до гібридних технологій і маємо ловити індикатори – де ми справжні, а де працюють навчені спеціалісти. На жаль, зараз багато інформаційних приводів, які вводять нас в оману».

 «Те, що так багато українських міст, в тому числі тих, яким ще треба нарощувати європейськість, одразу зголосилися приймати Євробачення – позитивний імпульс. Дух народу, емоційний фон є дуже важливими для суспільного поступу. Джамала зараз виступає символом тої, яка не відступила, і показала висоту, куди Україні треба піднятись, - зауважила вона. – Крім того, у ці інформаційні дні потішила новина про наш прекрасний літак «МРІЯ», який долетів до Австралії і викликав там фурор. Це показує, що ми можемо не лише співати. Задача України нині реалізувати два крила – гуманітарне і технічне, постіндустріальне. Для останнього потрібне ефективне управління і політика – це і є наша найслабша ланка».

За словами головного редактора «Дня, «у новий виток історії Україна входить у стані драматичної турбулентності. На жаль, ми стаємо свідками тренду деградації політичного життя. Немає суспільної легітимності важливих рішень і довіри, а без них процес реформ стає неможливим. Україна не може перегорнути сторінку 1990-х і знищити ту матрицю кланово-олігархічної системи, замінити її принципово інакшим ставленням до приватної власності, де мали б місце справжня змагальність і повага до закону». Більше – дивіться відео.

Підготувала Анастасія РУДЕНКО

comments powered by HyperComments