Не міць армії, не якість зброї, а сила духу забезпечує перемогу.
Йоганн Фіхте, німецький філософ, педагог, громадський діяч

На «Радио Вести» - про Фотовиставку «Дня»

Лариса Івшина стала гостею програми «Культ Дорошенка»

11 листопада головний редактор «Дня»  Лариса Івшина стала гостею програми «Культ Дорошенка» на «Радио Вести». Цього разу провідною темою розмови з головним редактором стала міжнародна Фотовиставка «Дня».

«Щоденна газета – як вона може бути пов’язана з таким набагато складнішим академічним поняттям як історія? Здавалось би щоденна і одноденна – такі схожі слова. Однак все не зовсім так. Є газети, які перетворюються у хроніку, в документ історії. Такою газетою є «День», — з таких слів розпочав свою авторську програму Костянтин Дорошенко.

«Ми взяли на себе багато невластивих для щоденної газети функцій, і це означає, що ми розуміли – в країні ще не було такої культурної інституції, яка би взяла на себе працю переосмислення, — говорить головний редактор «Дня» Лариса Івшина. – Ми ж виходили з радянської дійсності. Або ще не відчували в собі сили жити власне українським життям. Багато хто собі це уявляв лише як «етнографічне тло». Потрібно було швидко створити історичне бачення реконструкції минулого і бачення майбутнього, не забуваючи про сьогоднішній день. Актуальна щоденна газета відтворювала події, які відбувалися навколо нас, але тим не менше ми робили ці паралельні процеси, і мені здається досягли певного успіху. Адже в цьому році вийшла книга «Повернення в Царгород», яка торкається нашого походження на симбіозі західного світу і східної Римської імперії. Це розвертає нас від того, що я називаю «чорною дірою» цивілізації. Ми дивимося зовсім інакше на себе і на світ, який нас оточує».

Про те, яке місце займають фотографії в історії, в тому числі й історії України, який головний висновок та емоція XVII Міжнародної фотовиставки «Дня» і який стан суспільства вона «діагностує» — про ці та інші теми слухайте у розмові Костянтина Дорошенка та Лариси Івшиної в ефірі «Радіо Вести».

comments powered by HyperComments