Борітеся – поборете, Вам бог помагає! За вас правда, за вас сила І воля святая!
Тарас Шевченко, український поет, письменник, художник, громадський та політичний діяч

«Не потрібно боятися жити в своїй історії»

Головний редактор «Дня» Лариса Івшина стала гостею інтернет-каналу URKLIFE.TV

«День» уже неодноразово був особливим гостем «каналу для вдумливого глядача» URKLIFE.TV. Навесні цього року знаковою подією став спільний проект «Україна Incognita - 15 років», який являв собою цикл програм у вигляді лекцій, дискусій за темами історичних видань «Дня» і за участю їх співавторів і особливих, відданих читачів. А у травні, з нагоди п'ятиріччя глянцевого журналу «Маршрут №1», «День» і онлайн-канал UKRLIFE.TV влаштували атмосферну подію у форматі телеприйняття. Творці видання спілкувалися з партнерами і героями його матеріалів в онлайн-вітальні. Сьогоднішнє інтерв'ю з головним редактором «Дня» Ларисою Івшиною теж було знаковим - розмову було присвячено новинці Бібліотеки «Дня» - книзі «Корона або Спадщина королівства Руського».

«Корона» - найдорожча для мене книга не лише тому, що вона «свіжа», презентована зовсім недавно. Це й вінець наших зусиль зі створення яскравого концепту української історії, - розповіла Лариса ІВШИНА. - З тих пір як вийшла перша книга серії «Україна Incognita» в далекому 2002 році, відбулося багато подій, але весь цей час ми створювали ясну «карту» для майбутнього, щоб вийти «з трьох сосен», стати на тверду дорогу, розвиватися і створювати навколо себе простір, множити культуру, відновлювати цивілізацію. «Корона» - це запрошення до захоплюючої подорожі осмислення нашої історії ».

«Ми не повинні говорити про себе як про молоду державу - в цьому відчуваються такі виправдувальні ноти, мовляв, «що з нас узяти». Інша річ - розуміння, що «за спиною» - тисячолітня історія. Так треба привчати мислити людей. Тоді ми отримаємо політиків, здатних піднятися над сьогохвилинними інформаційними приводами, відійдемо від інтелектуального убозтва. Ми сміливо анонсували, що книга «Корона» - це ліки від історичної амнезії, і це знайшло величезний відгук у наших читачів. Мабуть, інтерес завжди був, а ми його відчули. Попит на книгу, ще на етапі попереднього замовлення, спостерігався величезний», - відповідала на питання Лариса Олексіївна.

«В українській історії ми ніколи не сприймали себе як монархію. А вона була: у короля Данила, цими ідеями був стурбований і Богдан Хмельницький, і Іван Мазепа, і Павло Скоропадський у ХХ столітті. Потрібно усвідомлювати себе в системі координат тисячолітньої спадщини, не боятися жити в своїй історії», - підкреслила головний редактор «Дня».

«В «Короні» є цілий розділ про сучасні конституційні монархії. Зараз стійкі благополучні країни - це саме такі держави, де повноваження монарха чітко обмежено законом, а його зусилля спрямовані на служіння. У нас у всіх на очах британський королівський дім. До слова, «Ігри Нескорених» стали приголомшливою ілюстрацією перетину принца Гаррі з Віндзорів і наших українських хлопців, які показали колосальну силу духу і вершину аристократизму. Я назвала їх українцями з «Мономахів». Мало хто знає, що князь Мономах був одружений з донькою англійського короля. Саме в Торонто зустрілися дві тисячолітні історії, але ... в Україні цим нікому захоплюватися! Нікому відчути інтелектуальну розкіш цієї події. ЇЇ масштаб помітив тільки «День».

Повну версію розмови дивіться у відео.

comments powered by HyperComments