Даремні закони позбавляють сили закони необхідні.
Шарль Луї де Монтеск'є, французький правник, письменник і політичний мислитель

Про «реальну контрреволюцію», яку ніхто не помітив

Головний редактор «Дня» Лариса Івшина – у прямому ефірі Національного радіо

16 листопада головний редактор газети «День» Лариса Івшина стала гостею програми «Український вимір» з ведучим Романом Колядою. У прямому ефірі Національного радіо обговорювали чим є для країни Міжнародна фотовиставка «Дня», яка була перед війною в Криму і збирала аншлаг в Донецьку, як створити українське медійне середовище – для окупованих і навіть не окупованих територій, і в чому полягає  план змін національного характеру.

«Хтось повинен це робити – саме збурювати, саме створювати інший вимір. Тому що багато було інерції пострадянської, люди думали, що у нас є уже нормальна держава і можна жити, ніби нічого не сталося. Насправді ми зробили на початку 90-тих крутий історичний перехід і повинні були створити і нові медіа, і вибудовувати нову політичну мову, відкривати нові політичні партії, засновані на інших цінностях. На жаль, прорив у нас був, але потім усе це «обламалося» з 1994 року... Як каже Володимир Лановий: «В країні відбулася реальна контрреволюція», яку ніхто не помітив. Інтереси полягали саме в тому, щоб розробляти цю «тушу» пострадянської власності. Всі інтереси були зосереджені на цьому. Навколо метушилася величезна політобслуга і медіа. Олігархи були власниками дискурсу, а медіа – правдою олігархічного класу».

Хто у цей час думав про національні інтереси і категорії суспільства? Де корінь проблеми «сценарію українських катастроф»? Що може стати об’єднавчим чинником для всієї країни? Відповіді на ці та інші запитання – у програмі «Український вимір», гостею якої стала Лариса Івшина.

comments powered by HyperComments