Тепер кожен українець повинен, лягаючи, в голову класти мішок думок про Україну, повинен покриватися думками про Україну і вставати разом з сонцем з клопотами про Україну.
Микола Куліш, український драматург, режисер, педагог, представник Розстріляного Відродження

«Росія всіляко хоче нав’язати Україні сценарій класового конфлікту»

Головний редактор «Дня» Лариса Івшина стала гостею каналу «112 Україна»

16 лютого в ефірі телеканалу «112 Україна» разом з ведучими Олегом Білецьким та Еліною Бекетовою Лариса Івшина обговорила актуальні виклики суспільно-політичного життя, зокрема мова пішла про загострення ситуації на Донбасі, та доцільність чи недоцільність економічної блокади України з тимчасово окупованими територіями.

«Переговорна група робить все можливе для того, щоб витиснути максимум з цього Мінського формату, — говорить Лариса Івшина. — Але загальна картина впирається в те, як в цьому випадку діє Кремль, наскільки чітка позиція світу, зокрема чи зможуть світові лідери і світові організації зайняти ще жорсткішу позицію. Коли зараз говорять, що санкції не дали результати, то це неправда. Вони дали результат. Але не в питанні безпеки. Ми можемо пригадати як довго країни НАТО дивилися на війну в Україні надто спокійно, не було таких жорстких заяв, як зараз. Тільки тепер почалося переміщення збройних сил в країни Балтії… Росія вибрала Україну як жертву на очах світу, щоб продемонструвати як далеко світ зайде у захисті нашої країни. І це надзвичайно сумно».

У питанні економічної блокади з боку окремих добровольців і депутатів окупованих територій головний редактор «Дня» підтримує позицію Президента України Петра Порошенка.

«Ми багато писали про блокаду, ви на «112 Україна» також присвятили цьому чимало ефірів, — зауважує Лариса Івшина. — Ми чуємо важливі заяви президента з цього питання. Але ці кроки повинні були відразу зроблені владою… А по факту — бачимо інструментально слабку роботу. Всі ці дискусії, які зараз точаться… Якась частина людей переконана, що треба торгувати, і свою позицію вони пояснюють аргументовано. Але є люди, які категорично проти і цілком підтримують тих, хто блокує. Влада має вислухати аргументи сторін і адекватно реагувати. А цього не було зроблено. У нас кожна сторона говорить свою правду. Зараз важливо шукати ту лінію поведінки, яка може об’єднати суспільство. Люди ж насправді здатні сприймати раціональні аргументи, а не лише оперувати емоціями… У нас в газеті вийшов цікавий круглий стіл, присвячений сторіччю революції 1917 року. Владі треба добре засвоїти цю сторінку історії. Колись у вашому ефірі я говорила, що Росія всіляко хоче нав’язати Україні сценарій класового конфлікту. І мріє про повторення подій 1917 року. Наша найбільша національна задача, вирішуючи свої економічні і політичні суперечки, пам’ятати про ту надзадачу, яку ставить собі Кремль, і не допустити цього»

comments powered by HyperComments