Свобода, друже мій, священна, це одна з найбільших цінностей, яку ми повинні врятувати за будь-яку ціну.
Ернесто Сабато, аргентинський письменник, фізик і художник

«Росія всіляко хоче нав’язати Україні сценарій класового конфлікту»

Головний редактор «Дня» Лариса Івшина стала гостею каналу «112 Україна»

16 лютого в ефірі телеканалу «112 Україна» разом з ведучими Олегом Білецьким та Еліною Бекетовою Лариса Івшина обговорила актуальні виклики суспільно-політичного життя, зокрема мова пішла про загострення ситуації на Донбасі, та доцільність чи недоцільність економічної блокади України з тимчасово окупованими територіями.

«Переговорна група робить все можливе для того, щоб витиснути максимум з цього Мінського формату, — говорить Лариса Івшина. — Але загальна картина впирається в те, як в цьому випадку діє Кремль, наскільки чітка позиція світу, зокрема чи зможуть світові лідери і світові організації зайняти ще жорсткішу позицію. Коли зараз говорять, що санкції не дали результати, то це неправда. Вони дали результат. Але не в питанні безпеки. Ми можемо пригадати як довго країни НАТО дивилися на війну в Україні надто спокійно, не було таких жорстких заяв, як зараз. Тільки тепер почалося переміщення збройних сил в країни Балтії… Росія вибрала Україну як жертву на очах світу, щоб продемонструвати як далеко світ зайде у захисті нашої країни. І це надзвичайно сумно».

У питанні економічної блокади з боку окремих добровольців і депутатів окупованих територій головний редактор «Дня» підтримує позицію Президента України Петра Порошенка.

«Ми багато писали про блокаду, ви на «112 Україна» також присвятили цьому чимало ефірів, — зауважує Лариса Івшина. — Ми чуємо важливі заяви президента з цього питання. Але ці кроки повинні були відразу зроблені владою… А по факту — бачимо інструментально слабку роботу. Всі ці дискусії, які зараз точаться… Якась частина людей переконана, що треба торгувати, і свою позицію вони пояснюють аргументовано. Але є люди, які категорично проти і цілком підтримують тих, хто блокує. Влада має вислухати аргументи сторін і адекватно реагувати. А цього не було зроблено. У нас кожна сторона говорить свою правду. Зараз важливо шукати ту лінію поведінки, яка може об’єднати суспільство. Люди ж насправді здатні сприймати раціональні аргументи, а не лише оперувати емоціями… У нас в газеті вийшов цікавий круглий стіл, присвячений сторіччю революції 1917 року. Владі треба добре засвоїти цю сторінку історії. Колись у вашому ефірі я говорила, що Росія всіляко хоче нав’язати Україні сценарій класового конфлікту. І мріє про повторення подій 1917 року. Наша найбільша національна задача, вирішуючи свої економічні і політичні суперечки, пам’ятати про ту надзадачу, яку ставить собі Кремль, і не допустити цього»

comments powered by HyperComments