Воля, визволення - от той конечний прапор, до якого тягнеться все, до якого прагнуть і вояки з мечами, і моралісти з заповітами, і поети з віршами.
Василь Липківський, український релігійний діяч, церковний реформатор, педагог, публіцист, письменник і перекладач, творець і перший митрополит Української Автокефальної Православної Церкви.

Руслан РОХОВ: «Якщо не хочете, щоб вами маніпулювали — читайте!» (відео)

Ми продовжуємо наш весняно-книжковий флешмоб. У другій серії – уривки з «бронебійної публіцистики» Василя Стуса

У другій серії нашого відеопроекту свої улюблені уривки з видань з «Бібліотеки «Дня» зачитав громадській діяч Руслан Рохов. Три, на думку Руслана, вкрай актуальних сьогодні абзаци з книжки «Деколонізація СРСР – єдиний гарант миру в усьому світі. З таборового зошита» Василя Стуса, що побачила світ у серії «Бронебійна публіцистика». 

«Власне, ці три абзаци, які я обрав для проекту, пояснюють, що вільна Україна – це останній цвях у домовину Радянського союзу. Сьогоднішня боротьба йде за існування Імперії, тому вільна Україна – це перемога вільного, незалежного світу», – розповідає громадській діяч. Руслан не лише читає наші книжки, а й активно розширює коло читачів «Бібліотеки «Дня». Але про все по черзі.  

«З бібліотекою «Дня» мене познайомила моя тоді ще майбутня дружина Алла (Алла Дубровик-Рохова – редактор відділу економіки «Дня» – ред.). У неї вдома, мабуть, є всі видання. Сьогодні – це вже наша сімейна бібліотека. Коли я вперше побував у Алли в гостях, звернув увагу на дві збірки книжок — «Підривну літературу» і «Бронебійну публіцистику». Кинулось в очі, що це невеличкі за обсягом книжечки, об’єднані у серії за якимось особливим принципом. Коли почав їх читати, зрозумів — чому вони об’єднані саме так і саме в такі серії – «Бронебійну» і «Підривну». Не даремно головний редактор газети «День» Лариса Івшина анонсувала збірку такими словами: «Серія «Бронебійна публіцистика» – для того, щоб розумний читач не мав жодного шансу розминутися зі своїми розумними попередниками». Не буду переповідати змісти кожної з книг, але для провокації інтересу до цих збірок, власне, і читаю уривок однієї з них в рамках цього флешмобу», – ділиться Руслан Рохов. І додає: «Історична публіцистика завжди варта уваги, особливо раджу «Силу м’якого знаку». Ця книга про різницю між Руссю та Росією. Розуміння цієї теми принципово важливе сьогодні, коли Кремль намагається привласнити нашу історію».

На початку цього року Руслан з Аллою зробили приємний сюрприз Хмельницькій міській централізованій бібліотечній мережі (Руслан родом з Хмельницька) — подарували їм набір книжок, серед яких — серія «Бронебійна публіцистика», серія «Підривна література», «Сила м’якого знаку», фотоальбом «Люди Майдану. Хроніка» та інші. Цікаво, що бібліотека вирішила долучитися до нашого флешмобу і записати на відео, як читачі та співробітники читають улюблені уривки з книг «Дня». Наш весняний проект розширює свою географію!

«Якщо не хочете, щоб вами маніпулювали — читайте! І дякую «Дню» за цікаву літературу», – підсумовує Руслан

P.S. Усі книжки, уривки з яких звучатимуть у нашому відеопроекті, можна придбати на сайті «Дня».

 Якщо ви є нашим читачем і хочете долучитися до проекту, начитавши  улюблений уривок з книжки «Дня», пишіть на адресу редактора відділу «Суспільство» Марії Семенченко, або на поштову адресу редакції «Дня» - 03115, Київ, проспект Перемоги, 121д. Телефон/факс - (044) 303-96-70, факс 303-94-20

У листі напишіть про себе, про улюблену книжку «Дня» та історію, пов’язану з нею, свої контакти.

Чекаємо від вас цікавих історій та відгуків на наш новий відеопроект.

Марія СЕМЕНЧЕНКО, «День»