Борітеся – поборете, Вам бог помагає! За вас правда, за вас сила І воля святая!
Тарас Шевченко, український поет, письменник, художник, громадський та політичний діяч

«Сценарій катастрофи в Україні не зупинений»

Головний редактор «Дня» Лариса Івшина стала гостею програми Вадима Карп’яка та Тетяни Хмельницької LIVE на телеканалі «112 Україна»

Експерт у студії Лариса Івшина разом з ведучими обговорила найважливіші політичні події дня, що минає. Зокрема, в епіцентрі виявилася тема корупції та новина про те, що прокуратура Київської області викликала на допит голову Одеської обласної державної адміністрації Михайла Саакашвілі, щоб він надав інформацію у так званій справі «горіхової мафії».

«Корупції в Україні немає. Те, що в нас є – то спосіб життя, який українцям свідомо нав’язали. І нав’язали досить давно, — говорить Лариса Івшина. —  Цей спосіб життя, на жаль, вже встиг укорінитися. Це була так звана ніби «угода» між верхами і низами, «суспільний договір», який почав діяти за другого президента. Політичні верхи сформували такий стан речей, коли збагачувалися лише певні допущені «кола людей». Іншим – дозволяли дрібні оборудки, наприклад зарплата в конвертах». Таку позицію і цей «договір» я завжди заперечувала».

«…Сьогодні наша еліта заплуталася – їй треба шукати якісні і зрозуміли меседжі-пояснення — і для свого народу, і для світової спільноти — що буде далі? Якщо виконувати «Мінські угоди» – то як? — продовжує головний редактор «Дня». — Наразі ж ми бачимо хитрощі і лицемірство, що стало ключовою вадою українського політикуму. І певним чином —  ознакою національного характеру. Увесь світ не може зрозуміти: чому українці раз на 10 років виходять на майдани, а потім свою енергію направляють «в пісок».

На запитання ведучих про доцільність/не доцільність позачергових виборів для держави, та підігрівання настроїв українців з цього приводу, Лариса Івшина зауважила: «Сценарій катастрофи в Україні не зупинений. Можна провести паралелі: у якому стані українське суспільство вийшло на Майдан, чи досягнули люди бажаного результату і хто від цього отримав найбільше політичних бонусів? Від відвертої розмови на цю тему ми нікуди не подінемося. І, повірте, серйозно заглибившись у проблеми, нас можуть чекати дуже несподівані висновки. Сьогодні всі здорові сили українського суспільства повинні обрати спільну і чесну модель поведінки. І більше працювати з суспільством».

comments powered by HyperComments