Борітеся – поборете, Вам бог помагає! За вас правда, за вас сила І воля святая!
Тарас Шевченко, український поет, письменник, художник, громадський та політичний діяч

Слухайте, читайте, долучайтеся!

Ми продовжуємо наш весняно-книжковий флешмоб, який розпочали тиждень тому, символічно оголосивши 15 березня – Днем читання книжок «Дня»

Протягом трьох весняних місяців на нашому сайті регулярно з’являтимуться відеосюжети з різними цікавими людьми, які читатимуть улюблені уривки з улюблених книжок, виданих в рамках «Бібліотеки газети «День». Читатимуть і розповідатимуть, чому обрали саме цю книжку і саме цей уривок, як ця книга на них вплинула, що змінила у їхньому житті і чому її варто сьогодні читати. Або цікаві історії, пов’язані з нашими книжками.

Ми лише почали, і вже маємо чудові результати. Протягом минулого тижня на сайті «Дня» було опубліковано 11 відеосюжетів, де різні люди читають улюблені уривки з книжок «Дня». Ще 6 відео, знятих на мобільні телефони, нам надіслали наші читачі до дня народження Ліни Костенко. 

Долучайтеся! Якщо не можете прочитати і надіслати, то хоча б послухайте, як чудово вміють читати люди улюблені книжки. 

1. «Дві Русі», уривок зі статті філософа Сергія Кримського. Читає блогер і підприємець Юрій БОГДАНОВ.

З відео з Юрієм ми і розпочали наш флешмоб. З книжками «Дня» Юрій познайомився рівно десять років тому, коли ще мешкав у Луганську. Це особлива історія, бо, як розповідає сам Юрій, якби не якісні українські книжки, зокрема і видання «Дня», не відомо, де б він був зараз і ким. «Не виключаю, що лишився б у Луганську і зараз би був прихильником «ЛНР», був би людиною із зовсім іншим світоглядом і цінностями», – говорить Юрій. 

2. Василь Стус. «Деколонізація СРСР – єдиний гарант миру в усьому світі. З таборового зошита», серія «Бронебійна публіцистика». Читає громадський діяч Руслан РОХОВ.

«Власне, ці три абзаци, які я обрав для проекту, пояснюють, що вільна Україна – це останній цвях у домовину Радянського союзу. Сьогоднішня боротьба йде за існування Імперії, тому вільна Україна – це перемога вільного, незалежного світу», –  говорить Руслан Рохов.

3. Симон Петлюра «Рік мовчання», серія «Підривна бібліотека». Начитує  17-річний студент Тарас ГАЛАЙДА.

«Симон Петлюра жив і діяв у той період української історії, коли розуміння і визначення понять державність, нація і патріотизм, були ще не ясними, не чіткими і не сформованими остаточно українським народом, – розповідає про свій вибір Тарас. –  Сьогодні ми стоїмо перед схожими викликами, саме тому публіцистика Симона Петлюри є дуже актуальною для нас. У ній можна шукати відповіді на ті питання, які постали перед Україною сьогодні». 

А вже 19 березня, спеціально до дня народження Ліни Костенко, ми записали цілу низку відео сюжетів, де всі охочі начитували улюблені уривки з публіцистики Ліни Василівни. Серед читаючих – і головний редактор «Дня» Лариса Івшина. А редактор відділу політики нашої газети Іван Капсамун не лише зачитав улюблений уривок, а й розповів свою особливу історію про Ліну Василівну і білу троянду.

4. Головний редактор «Дня» Лариса ІВШИНА зачитує уривки з доповіді Ліни Василівни «Геній в умовах заблокованої культури», написаної ще 1991 року! «Мені видається дуже важливим, що в нашій «Бібліотеці газети «День», в серії «Підривна література» вийшла книжка Ліни Василівни «Гуманітарна аура нації, або Дефект головного дзеркала». Тут кожне слово — афоризм. Тут кожна думка дає мені дуже багато для внутрішньої роботи. І тут багато речей, в яких я відчуваю підтримку Ліни Василівни як видатного союзника», – говорить Лариса Олексіївна.

5. Редактор відділу політики газети «День» Іван КАПСАМУН не просто начитує уривок з публіцистики Ліни Костенко, а й розповідає свою особливу історію про Ліну Василівну і білу троянду.

6. Редактор глянцевого додатку до газети «День» «Маршрут №1» Інна ПАВЛЮК читає улюблений уривок з «Гуманітарної аури нації…» Ліни Василівни і розповідає історію про таксиста, знання історії і якісну, – а отже завжди актуальну – публіцистику.

7. «Мені ця стаття сподобалася, насамперед, вірою у науковців. Така віра – це аванс всім нам, людям науки», – Володимир ЧЕРНИШЕНКО, науковий співробітник Інституту біохімії ім. О. В. Палладіна НАН України читає уривок зі статті Ліни Василівни «Україна як жертва і чинник глобалізації і катастроф», з книги «Україна Incognita ТОП-25».

8. Викладачка Могилянської школи журналістики Олена КУТОВЕНКО читає уривок з «Гуманітарної аури нації…» Ліни Костенко: «Цей уривок яскраво демонструє те, що відбувається у нашому суспільстві з українською мовою з подачі проросійськи налаштованих політиків»…

9. Журналістка Анастасія ФЕДЧЕНКО читає уривок з лекції Ліни Костенко «Гуманітарна аура нації, або Дефект головного дзеркала», яку письменниця прочитала у Могилянці ще 1999 року. Вона увійшла до однойменної книжки, виданої «Днем» у серії «Підривна література».

10. 16-річна пластунка Віта Жуковська читає уривок з «Гуманітарної аури нації…» Ліни Костенко.  «Кожна нація, попри всі свої драматичні події в історії, має свої особливі культурні досягнення, які роблять її унікальної з-поміж інших. Зокрема, про це йдеться у публіцистиці Ліни Костенко. Тому я вважаю, що сьогодні саме час перечитати її», – говорить Віта. 

11. 18-річна студентка Катерина Скороход читає з «Гуманітарної аури нації…» Ліни Костенко.

Не лише ми підготували відео до дня народження письменниці. Читачі «Дня» теж активно долучилися до флешмоба і прислали кілька відео, де читають улюблені вірші Ліни Василивні.

 
 

Наш флешмоб триває! Усі охочі можуть взяти у ньому участь – зачитати улюблений уривок з будь-якої книги з «Бібліотеки газети «День», записати це на відео і вислати нам.  Або написати лист на адресу редактора відділу «Суспільство» Марії Семенченко society.day@gmail.com або на поштову адресу редакції «Дня» - 03115, Київ, проспект Перемоги, 121д, розповісти у ньому про улюблену книжку «Дня» та історію, пов’язану з нею, залишити свої контакти. І тоді ми зможемо зняти відео з вами. Долучайтеся!

Марія СЕМЕНЧЕНКО, «День». Відео – Марія СЕМЕНЧЕНКО, Артем ЖУКОВ, «День», Іван ЛЮБИШ-КІРДЕЙ

comments powered by HyperComments