Шлях героя — це здійснити силою своєї віри прірву між тим, що людина бажає, і тим, що є реальне.
Ярослав Стецько, український політичний та військовий діяч

«У публіцистиці Петлюри є відповіді на питання, що постали перед Україною сьогодні»

До нашого весняного флешмобу долучилися студенти

Перші два відеосюжети, в яких читачі книжок з «Бібліотеки газети «День» – підприємець і блогер Юрій Богданов і громадський діяч Руслан Рохов – розповідають про улюблені видання і начитують уривки з них, за два дні подивилися понад три сотні разів. А головне – до флешмобу долучаються все нові й нові любителі книг і читання. Сьогодні публікуємо вже третій відеосюжет, у якому уривок начитує 17-річний Тарас Галайда, першокурсник Київського національного університету будівництва і архітектури, пластун. 

Для флешмобу Тарас обрав уривок з книжки Симона Петлюри «Рік мовчання», що вийшла в серії «Підривна бібліотека». «Симон Петлюра жив і діяв у той період української історії, коли розуміння і визначення понять державність, нація і патріотизм, були ще не ясними, не чіткими і не сформованими остаточно українським народом, – розповідає про свій вибір Тарас. –  Сьогодні ми стоїмо перед схожими викликами, саме тому публіцистика Симона Петлюри є дуже актуальною для нас. У ній можна шукати відповіді на ті питання, які постали перед Україною сьогодні».

Про наші книжки Тарас дізнався завдяки «Пласту», в якому вже чотири роки. Скаутська організація давно знає і читає «День». Про нашу дружбу свідчать хоча б кілька фактів: чимало осередків «Пласту» передплачують нашу газету, щороку пластуни приносять в редакцію «Вифлеємський вогонь», а зараз ще й передають нашу газету на схід, на передову, адже чимало пластунів нині захищають Україну у складі ЗСУ та як добровольці. Тож і книжки з «Бібліотеки газети «День» давно прочитані пластунами. 

Тарас – не єдиний пластун і не єдиний студент, який долучився до нашого флешмобу. У найближчих сюжетах побачите ще чимало цікавих молодих людей, які читають, мислять, аналізують та підтримують якісне. 

P.S. Усі книжки, уривки з яких звучатимуть у нашому відеопроекті, можна придбати на сайті «Дня».

Якщо ви є нашим читачем і хочете долучитися до проекту, начитавши  улюблений уривок з книжки «Дня», пишіть на адресу редактора відділу «Суспільство» Марії Семенченко, або на поштову адресу редакції «Дня» - 03115, Київ, проспект Перемоги, 121д. Телефон/факс - (044) 303-96-70, факс 303-94-20

У листі напишіть про себе, про улюблену книжку «Дня» та історію, пов’язану з нею, свої контакти. Чекаємо від вас цікавих історій та відгуків на наш новий відеопроект.

Марія СЕМЕНЧЕНКО, «День»

comments powered by HyperComments