Ми досі ще рятуємо дистрофію тіл, а за прогресуючу дистрофію душ – нам байдуже
Василь Стус, український поет, перекладач, прозаїк, літературознавець, правозахисник, представникі культурного руху шістдесятників, Герой України

«Українська журналістика виграє бої, але програла битву»

29 квітня головний редактор газети «День» Лариса Івшина стала гостею кримсько-татарського каналу «ATR», програми «Майбутнє Криму» з Ларисою Волошиною.

«У справі Семени є багато вимірів. Передусім Україна не має достатньо інструментів для впевненого проведення лінії захисту своїх громадян, лише окремі спроби. У нас відсутнє зовнішнє мовлення, тобто Україна не змогла забезпечити висвітлення свої суб’єктності, а також не створює інструментальне забезпечення медіа на проведення такої роботи. Так, «День» вже 16 років випускає англійську паперову газету двічі на тиждень, але держава не допомагає жодним чином в її дистрибуції та просуванні. Між організаціями, які мають функціоналом боротися за свободу слова, і тими, хто реально хоче допомогти полоненим українцям, повністю відсутня консолідація. Зокрема, це відбувається і тому, що загалом в української журналістики немає історії успіху – спільного досвіду в подоланні трагічного минулого, вирішенні справи, якою можна було б пишатися. І коли приходять «гарячі» ситуації, ми не маємо спільної мови, нам дуже складно про щось говорити. Справа Гонгадзе, яка для одних є справді справою честі, поки інші лише роблять вигляд, що нею опікуються, була поштовхом для великих катаклізмів і одним з моментів, чому прийшла війна. Українська журналістика зараз виграє «місцеві бої», але програло одну велику битву ще раніше», - вважає Лариса Івшина.

Більше – дивіться у трьох частинах програми «Майбутнє Криму».

comments powered by HyperComments