Мова росте елементарно, разом з душею народу
Іван Франко, видатний український письменник, поет, публіцист

«Українська журналістика – як висячі Сади Семіраміди»

Головний редактор газети «День» Лариса Івшина стала гостею каналу «Еспресо»

Разом з ведучим каналу Єгором Чечериндою Лариса Івшина обговорила актуальні питання медіасфери, зокрема конфлікт Національної ради з питань телебачення і радіомовлення України з каналом «1+1», коли державний регулятор затримував процес видачі бланку ліцензії мовнику, та створення нової ініціативи «Українська журналістська платформа». Власне, йшлося про те, якою має бути журналістика в країні, що воює.

«В нашій країні – системна криза. І журналістика, як правило, першою відчуває це на собі, – зауважила Лариса Івшина. – Погодьтеся, коли в країні все дуже добре, то повідомлення, критика журналістів не так болюче сприймаються владою. Крім того, насторожена увага суспільства до того, що відбувається довкола «1+1», на мою думку, пов’язана також з націоналізацією «ПриватБанку». Вже тоді були розмови, що йдеться про увесь пакет власності, що належить групі Ігоря Коломийського. Якщо це підтвердиться – то це невтішний сигнал. До речі, в нас у країні приватна власність не дуже захищена, й у вигляді медійних ресурсів зокрема».

Крім того, Лариса Івшина відзначила: «Останні події показують, що наступ на середній клас, який має бути головною базою для росту медіа, продовжується. А українська журналістика тримається… як висячі сади Семіраміди… На одному пчиху. Не захоче власник – закриє ЗМІ… Залишок медіаринку може взагалі закритися».

Окремо Єгор Чечеринда запитав Ларису Івшину про ініціативу «Українська журналістська платформа», яка зародилася на круглому столі «Дня».

«Спочатку українській журналістиці потрібно було визначитися щодо війни. В заявах, в діяльності певної групи журналістів ми бачили, що вони чітко стоять на позиціях України. Але при цьому мусять доводити, що тільки так можна зберегти країну в умовах війни, – говорить Лариса Івшина. – Натомість тут дуже дивну позицію зайняла наша Національна спілка журналістів. Сервільні принципи окремих людей в керівництві організації призвели до того, що НСЖУ почала брати участь у спільних засіданнях разом зі Спілкою журналістів Росії, яка є частиною пропагандистської машини Кремля… Ідея круглого столу, цієї ініціативи взагалі виникла, щоб підтримати резолюцію Європарламенту щодо протидії пропаганді з боку Росії та закликати колег в НСЖУ до відвертої розмови, «внутрішнього моніторингу» позицій і принципів медіа в час війни».

Більше дивіться у відео.

comments powered by HyperComments