У вогні перетоплюється залізо у сталь, у боротьбі перетворюється народ у націю
Євген Коновалець, український громадсько-політичний діяч

Українські дизайнери брендують села

«Brandville» - соціальний проект студії «Logogo», спрямований на покращення візуального іміджу українських сіл. Метою проекту є осучаснення зовнішнього вигляду села, привернення уваги до сільських громад як виробника екологічного соціального продукту, підвищення іміджу села для розвитку місцевих активностей і туризму.

Ідея намалювати логотип для села Травневе у дизайнера Тараса Доненка виникла як жарт, який, втім, переріс у натхненну і масштабну діяльність. На сьогодні уже створено бренди для таких сіл, як Травневе (Тернопільська обл.), Червона Діброва (Чернівецька обл.) та Славсько (Львівська обл.), невдовзі відбудеться презентація бренду села Ломачинці (Чернівецька обл.). У лютому розпочнеться конкурс на обрання наступного села, з яким працюватимуть дизайнери. З умовами участі можна познайомитись на фейсбук-сторінці проекту.

Брендування села включає у себе розробку логотипу, карт, вказівників з назвами вулиць та сувенірної продукції. Перед тим як розпочати роботу, учасники проекту знайомляться із  сільською громадою, вивчають історію села, його легенди та особливості, обговорюють усі ідеї. Коли бренд готовий, для тутешніх жителів відбувається презентація. Також команда проекту регулярно проводить майстер-класи, де напрацьовуються ідеї для подальшого розвитку села з використанням готового бренду.

Тарас зазначає, що враження від поїздок дуже позитивні – особливо надихає те, що мешканці сіл самі починають замислюватись, як ще можна розбудовувати своє село, а цінність рідного місця для них зростає.

Текст і відео Тані-Марії ЛИТВИНЮК

 

comments powered by HyperComments