Шлях героя — це здійснити силою своєї віри прірву між тим, що людина бажає, і тим, що є реальне.
Ярослав Стецько, український політичний та військовий діяч

Відзнаки Героїв

Мистецька резиденція ім. Назарія Войтовича

Проект «Відзнаки Героїв» – це масштабна програма вшанування пам’яті Героїв Небесної Сотні шляхом створення іменних відзнак. Проект передбачає підтримку молоді у тих галузях, які були важливими і цікавими для загиблих Героїв, в яких вони працювали або ж мріяли працювати. Проект координується ГО «Родини Небесної Сотні», яка об’єднала 169 родичів загиблих. Ідея проекту з’явилася у 2016 році.

Координаторка проектів ГО Конгрес Активістів Культури Людмила Ничай  розповіла про вже втілені відзнаки, а також про ті, втілити які планують найближчим часом.

Дівчина разом зі своєю організацією активно займається розвитком Мистецької резиденції ім. Назарія Войтовича на Тернопільщині. Назарій – наймолодший Герой Небесної Сотні, що загинув у віці 17 років. Хлопець любив малювати, писав вірші, був дуже творчим. Резиденцію відкрили 2 червня, у день народження Назарія. Тут запрацювала художня майстерня, кіноклуб та лекторій для творчої молоді громади. Планується, що цей проект стане платформою для розвитку постійно діючого культурного центру. Наразі на базі резиденції створюються дві нових майстерні та житлові кімнати для митців.

Людмила зазначає, що проект «Відзнаки Героїв»  не лише відкриває можливості для талановитої молоді, але є і певною реабілітацією для рідних Героїв Небесної Сотні, адже вони відчувають, що про їх близьких пам’ятають, а справи, якими вони жили і «горіли»,  втілюються в життя. Наразі проект проводить кампанію на Спільнокошті для втілення  наступних відзнак – ім. Сергія Нігояна, ім. Сергія Байдовського, ім. Олександра Капіноса, ім. Юрія Вербицького, ім. Сергія Кемського та ім. Героїв Небесної Сотні.

У відео використано малюнок Небесної Сотні Юрія Журавля.

Автор тексту і відео Таня-Марія ЛИТВИНЮК

comments powered by HyperComments