Мова росте елементарно, разом з душею народу
Іван Франко, видатний український письменник, поет, публіцист

«Вже триста років ми мали б знати, яким насправді є наш сусід»

Наш книжковий флешмоб триває!
Наша весняна книжкова акція не завершилася з останнім днем травня, а перейшла у свою «літню фазу». А все тому, що відео продовжують надходити на редакційну скриньку –люди читають книжки з Бібліотеки «Дня» і діляться своїми враженнями.  Це – безцінно! 
 
Сьогодні до нашого флешмобу долучився Олександр Ратушняк – старший викладач кафедри української літератури Кіровоградського державного педагогічного університету імені Володимира Винниченка, голова місцевого осередку товариства «Просвіта».
 
Олександр Михайлович цитує книгу «Україна Incognita», яка в його бібліотеці вже 10 років. Викладач зізнається, що постійно звертається до її статей, готуючись до заходів зі студентами. Олександр Ратушняк цитує статтю Віктора Горобця «Українсько-російський договір: від ратифікації до денонсації», де йдеться про так звану Переяславську угоду 1654 року: «Під час переговорів бояри намагалися також змусити українську сторону погодитися на перебування царських військ на чолі з воєводами «в больших городах» – в Чернігові, Переяславі, Ніжині. Як бачимо, теперішня проблема перебування частин російського флоту у Севастополі також має свою давню передісторію. Українські посли рішуче протестували проти цього і бояри не включили це положення до остаточного варіанту угоди. Щоправда, це не завадило їм у майбутньому добиватися введення царських військ у названі міста, посилаючись на сам факт обговорення цього питання в березні 1654 року». Олександр Михайлович підсумовує – вже триста років ми мали б знати, яким насправді є наш сусід.
 
P.S. Усі книжки, уривки з яких звучатимуть у нашому відеопроекті, можна придбати за лінком
 
Якщо ви є нашим читачем і хочете долучитися до проекту, начитавши  улюблений уривок з книжки «Дня», пишіть на адресу редактора відділу «Суспільство» Марії Семенченко, або на поштову адресу редакції «Дня» - 03115, Київ, проспект Перемоги, 121д. Телефон/факс - (044) 303-96-70, факс 303-94-20
 
У листі напишіть про себе, про улюблену книжку «Дня» та історію, пов’язану з нею, свої контакти. Чекаємо від вас цікавих історій та відгуків на наш відеопроект.
 
Підготувала Інна Тільнова, Кіровоград
comments powered by HyperComments