Історія – скарбниця наших діянь, свідок минулого, приклад і повчання для сьогодення, застереження для майбутнього
Мігель де Сервантес Сааведра, іспанський новеліст, драматург і поет, класик світової літератури

Як лікувати «хворий організм» країни

Головний редактор газети «День» Лариса Івшина 21 липня стала гостею телеканалу «112 Україна». У розмові з ведучими Павлом Кужеєвим та Роксаною Руно йшлося про актуальні інформаційні виклики та суспільно-політичну тенденціозність

«Система олігархату – і це не теоретичний конструкт, а наші реалії – створювалася десятиліттями. І в наших умовах серйозних викликів влада продовжує множити зони нестабільності. Звичайно, ніякого конструктиву тут немає, це масове явище з початку 90-тих – проблема вибіркового правосуддя, відсутності системного законодавчого регулювання важливих сфер», – підкреслює Лариса Івшина.

«Нам потрібна не опозиція, а якісна альтернатива, тому що від зміни доданків ситуація не змінюється. Вже чотирнадцятий рік газета «День» проводить Літню школу журналістики, і важливими є слова однієї зі студенток, що найбільшою вадою українців можна назвати «злочинний романтизм» – потрібно розвивати в собі критичне мислення. Не боротьба з окремими випадками корупції, а зміна способу життя, знаходити і зрощувати не вражені метастазами живі зони нашого суспільства, видобувати і з себе нову еліту», – вважає головний редактор «Дня».

За словами Лариси Івашиної, «якщо ми хочемо скористатися інструментами для творення української нації, то не треба вигадувати – а взяти дві складові: ідентичність – дуже добре вивчити давню і новітню історію України, в тому числі по книгам Бібліотеки «Дня», – і модернізація – не перевозити сміття, а шукати вигідні системи створення сміттєпереробних заводів, привчати дітей змалку до іншого, дбайливого, ставлення до середовища».

Чи дає влада відповіді щодо подій Майдану, про тенденції у ставленні до українських політиків, вбивство журналіста Павла Шеремета та обговорення інших питань – дивіться відео.

Анастасія РУДЕНКО, "День"

comments powered by HyperComments