Працювати треба ідейно, щоб дати свою духовну лепту для рідного народу
Кость Левицький, український державний діяч, адвокат, публіцист

Як лікувати «хворий організм» країни

Головний редактор газети «День» Лариса Івшина 21 липня стала гостею телеканалу «112 Україна». У розмові з ведучими Павлом Кужеєвим та Роксаною Руно йшлося про актуальні інформаційні виклики та суспільно-політичну тенденціозність

«Система олігархату – і це не теоретичний конструкт, а наші реалії – створювалася десятиліттями. І в наших умовах серйозних викликів влада продовжує множити зони нестабільності. Звичайно, ніякого конструктиву тут немає, це масове явище з початку 90-тих – проблема вибіркового правосуддя, відсутності системного законодавчого регулювання важливих сфер», – підкреслює Лариса Івшина.

«Нам потрібна не опозиція, а якісна альтернатива, тому що від зміни доданків ситуація не змінюється. Вже чотирнадцятий рік газета «День» проводить Літню школу журналістики, і важливими є слова однієї зі студенток, що найбільшою вадою українців можна назвати «злочинний романтизм» – потрібно розвивати в собі критичне мислення. Не боротьба з окремими випадками корупції, а зміна способу життя, знаходити і зрощувати не вражені метастазами живі зони нашого суспільства, видобувати і з себе нову еліту», – вважає головний редактор «Дня».

За словами Лариси Івашиної, «якщо ми хочемо скористатися інструментами для творення української нації, то не треба вигадувати – а взяти дві складові: ідентичність – дуже добре вивчити давню і новітню історію України, в тому числі по книгам Бібліотеки «Дня», – і модернізація – не перевозити сміття, а шукати вигідні системи створення сміттєпереробних заводів, привчати дітей змалку до іншого, дбайливого, ставлення до середовища».

Чи дає влада відповіді щодо подій Майдану, про тенденції у ставленні до українських політиків, вбивство журналіста Павла Шеремета та обговорення інших питань – дивіться відео.

Анастасія РУДЕНКО, "День"

comments powered by HyperComments