Люди, які мають свободу вибору, завжди оберуть мир.
Рональд Рейган, 40-ий Президент США

Як «розбудити» суспільство?

2 листопада головний редактор газети «День» Лариса Івшина стала гостем «Чорноморської ТРК»

Упродовж 30-хвилинного прямого ефіру разом з ведучою каналу Вікторією Панченко у студії обговорили 20-річчя «Дня», особливості цьогорічної Міжнародної фотовиставки та книжкову новинку «Сестра моя, Софія...».

«Фотошкола «Дня» — впливає на середовища, приєднує фотографів з різних регіонів, невідомих людей робить відомими, непрофесіоналів вирощує до профі. І таким чином фото-справа у країні тріумфально розвивається, — говорить Лариса Івшина. — Всі, хто виставлений з авторів, — вже переможці. На фотовиставках «Дня» немає другорядних робіт. Але, безумовно, є кращі з найкращих — своєрідний «топ-100». До прикладу, на нашій цьогорічній фотовиставці буде дуже багато фотографій, що вражають, надміру чутливих. Одна фотографія вже стала частиною мого світу. Там йде хлопчатко, тримає за руку брата і коробку солдатиків. Фото називається «Брат за брата» (автор Віталій Носач). На такі фото не можна дивитися, не відчуваючи хвилювань. Але питання до дорослої частини нашого суспільства — які висновки треба зробити від того потрясіння і катарсису, яке пережило суспільство?»


ФОТО ВІТАЛІЯ НОСАЧА

На запитання ведучої, чи можна назвати головною метою фотовиставки, Бібліотеки «Дня» та інших проектів газети – просвітництво, Лариса Івшина відповіла: «Думаю, що спочатку потрібно розбудити, а потім просвітлювати. Як можна займатися просвітленням людей, які сплять? Я думаю, що українці зараз фізично ходять, але розумово, інтелектуально, душевно багато в чому ми спимо»

comments powered by HyperComments