Коротко / УКРАЇНА
Працівникам соцсфери й пенсіонерам на селі має бути надано земельні ділянки
Леонід Кучма підписав Указ «Про забезпечення економічних інтересів і соціального захисту працівників соціальної сфери села й розв’язання окремих питань, які виникли у процесі проведення земельної реформи». Згідно з указом, Кабінету Міністрів, органам виконавчої влади на місцях потрібно здійснити необхідні заходи для виділення до 1 листопада поточного року із земель запасу та резервного фонду ділянок і надання їх у користування особам, котрі працюють у соціальній сфері села, а також пенсіонерам, котрі мешкають у сільській місцевості й раніше працювали в соціальній сфері, повідомляє агентство Інтерфакс-Україна. Президент своїм указом зобов’язав Кабінет Міністрів у тримісячний термін подати на розгляд Верховної Ради пропозиції про внесення змін у відповідні законодавчі акти.
«Енергоатом», «Укрзалізниця» й «Торговий дім «Газ України» визнано монополістами
Антимонопольний комітет України ухвалив рішення про включення «НАЕК Енергоатом» до переліку підприємств, які займають монопольне положення на загальнодержавних ринках, повідомляє агентство Інтерфакс-Україна. Монополістами також визнано НАК «Нафтогаз України» в особі дочірньої компанії «Торговий дім «Газ України» — на ринку природного газу й «Укрзалізницю» — на ринку перевезення вантажів. Разом із тим «Укрпошту» виключено з переліку монополістів на ринку доставки й виплати пенсій та грошової допомоги населенню, а також на ринку передоплати й доставки періодичних видань, оскільки ці ринки є регіональними. Також з переліку монополістів виключено Державну авіакомпанію «Авіалінії України».
Банк «Україна» виконує вимоги МВФ
Акціонерний комерційний агропромисловий банк «Україна» (м. Київ) вживає усіх заходів щодо виконання вимог, які висуваються йому з боку МВФ, заявив глава банку Петро Міхеєв. При цьому він додав, що не бачить причин для ліквідації банку, повідомляє агентство Інтерфакс-Україна. Як відомо, МВФ наполягає на закритті банку у випадку, якщо його платоспроможність і ліквідність не поліпшаться. Кажучи про вимоги щодо повернення прострочених кредитів, зниження вартості ресурсної бази, а також структурних перетворень у банку, П.Міхеєв висловив упевненість, що до 1 липня їх буде «успішно реалізовано». Коментуючи взаємини банку з Кабміном і Нацбанком, П.Міхеєв повідомив, що в уряді та НБУ наразі «виробляється стратегія щодо банку «Україна». Стосовно питання збільшення статутного фонду, голова банку «Україна» нагадав, що нещодавні збори акціонерів ухвалили рішення збільшити статутний капітал банку.
Хліб знову дорожчає
Вельми неприємною звісткою стало для жителів Рівного підвищення цін на житній хліб. Відтепер оптова ціна буханця чорного хліба в обласному центрі становить 90 копійок. У магазинах і на лотках його ціна ще вища і в багатьох торговельних точках вже зашкалює за гривню. Як повідомив директор найбільшого в області хлібокомбінату Леонід Василюк, рішення підняти ціну на житній хліб на одинадцять копійок за буханець було прийняте в зв’язку з тим, що в квітні ціна тонни житнього борошна зросла з 550 до 950 гривень. Однак нинішнє підвищення цін на найпопулярніший продукт харчування не покриє всіх збитків виробників хліба. На хлібозаводах вже зараз спостерігається постійний дефіцит борошна. Так, на Рівненському хлібокомбінаті є запас борошна лише на одну-дві доби. За ухвалою голови облдержадміністрації Миколи Сороки, для підприємств хлібопекарської промисловості максимальний рівень рентабельності знижено на шість відсотків, і зараз він становить на Рівненщині лише дев’ять відсотків. І все ж подібна ухвала, на думку фахівців, навряд чи зможе кардинально змінити ситуацію, бо, в разі подальшого подорожчання борошна, ціни на хліб знову зростуть, повідомляє Володимир КОНЄВ , «День»
Тим часом найдорожчий в Україні хліб — в Ужгороді. У місті 1 кг пшеничного хліба коштує в середньому 1 грн. 85 коп., кілограм «Українського» — від 1 грн. 10 коп. до 1 грн. 60 коп. Заступник начальника обласного управління у справах захисту прав споживачів Володимир Товтин сказав кореспондентові «Дня» Василю ЗУБАЧУ , що все зв’язане з тим, що ціни на хліб не встановлено державою. Тому всі, причетні до випікання хлібобулочних виробів, підприємства встановлюють ціни на хліб з урахуванням своїх витрат на паливно-мастильні матеріали. Тому й ціни — вільні...
Львів’яни зможуть читати Жоржа Сіменона в оригіналі
Близько 100 книг бельгійської франкомовної літератури передав для бібліотеки Французького методично-інформаційного центру, який діє у Львівському національному університеті, посол Бельгії в Україні П’єр Вазен. Серед цих книг — твори класиків бельгійської літератури Шарля де Костера, Моріса Метерлінка, Жоржа Сіменона. Книгозбірня французького центру налічує 3500 видань, надрукованих у Франції. Пан посол також прочитав для студентів університету лекцію з історії франкомовної літератури Бельгії, інформує Олександр СИРЦОВ , «День».
Рівень обміну зовнішніх облігацій України досяг 99,24 вiдсотка
Рівень обміну зовнішнього комерційного боргу України з погашенням у 2000–2001 році, оформленого облігаціями, досяг, за попередніми даними, 99,24%, повідомили агентству Інтерфакс-Україна у прес- службі Міністерства фінансів. «Точні дані буде оприлюднено в день випуску нових облігацій — 14 квітня. Остання цифра (облігацій, поданих для обміну — ІФ) — 99,24%», — зазначила прес-секретар Мінфіну Ірина Безверха. Мінфін повинен 14 квітня виплатити всім власниками українських облігацій пропущені відсоткові виплати з урахуванням накопичених у період обміну відсотків на загальну суму близько $250 млн.
Випуск газети №:
№66, (2000)Рубрика
День України