Перейти до основного вмісту

«Свічка світового значення»

Пластуни принесли до редакції «Дня» Вифлеємський вогонь миру
17 грудня, 18:39

Мета акції — донести світло з місця народження Христа тим, хто святкує Різдво поза домом. Цього року подія вперше відбулася у соборі Святої Софії. На церемонію передачі Вифлеємського вогню прийшли християни різних конфесій: римо-католики, православні, греко-католики, лютерани. Також завітали представники посольств Канади і Чехії, українські урядовці, військові. «Вифлеємський вогонь відображає найглибше прагнення кожного українця — прагнення миру, — каже єпископ курії Верховного Архиєпископа УГКЦ Богдан Дзюрах. — Хочеться, щоб цей вогонь зігрів наших вояків, родини загиблих, поранених, переселених, полонених — усіх, хто сьогодні у небезпеці».  

У столиці поділилися Вогнем Миру (фото)

Під пісні вогонь пронесли на вулицю, де всі охочі запалили від святині свічки й лампадки. Учасники заходу вшанували хвилиною мовчання пластунів, які загинули у боях на сході України. Боєць Добровольчого українського корпусу, пластун Ігор Карабін підкреслив: «Хочу, щоб такий вогонь горів у серці кожного захисника України. Вифлеємський вогонь називають вогнем миру, і нехай він освітить наш шлях до перемоги». 

Українські пластуни привезли Вифлеємський вогонь із Відня, де започатковано подію. Передача Вифлеємського вогню миру — скаутська акція, що зародилася 1988 року. В Україні захід вперше провели 1992 року, його підтримала Національна скаутська організація «Пласт». Подію приурочено до святкування Різдва. Вогонь, запалений у Вифлеємі, поширюють усім світом. От і пластунка Юлія Шушкевич пообіцяла занести вогонь до церкви. «Щороку відчуваю величезну відповідальність під час цієї акції, — зізнається Юлія Шушкевич. — Коли розношу вогонь по людях, бачу єднання між різними громадянами. Зазвичай, на Вогонь миру реагують дуже позитивно, люди відкриті до цього».

Багато людей прийшли на акцію вперше — наприклад, 12-річний Єгор Остапов. Хлопчик два роки у «Пласті», але ніколи не бачив передачі Вифлеємського вогню миру. «Друг запросив на акцію. Я прийшов, і мені дуже сподобалась атмосфера, наступного року також завітаю, — ділиться враженнями Єгор Остапов. — Вифлеємський вогонь — символ братерства і любові. За пластовим законом треба нести його іншим і допомагати людям». Юриста Наталію Цап на урочисту церемонію запросили через Facebook. «Дуже піднесена, світла атмосфера, як на Різдво, — радіє Наталія. — Для мене цей Вогонь миру — символ очищення і світла. Це знак того, що у нас все буде гаразд». 

Пластуни із усієї України вже розносять Вифлеємський вогонь миру різними областями України. Також 18 грудня Вогонь передадуть міському голові Києва Віталієві Кличку і громаді столиці. Вогонь залишиться у приміщенні Київради, щоб усі охочі могли взяти його частинку додому.

17 грудня до редакції «Дня» завітали дві учасниці київського «Пласту», щоб передати нам Вифлеємський вогонь миру. «День» давно дружить із пластунами, тому лампадку з вогнем нам передають не вперше, — це вже стало своєрідною традицією. Тож редакція зустрічала українських скаутів як давніх друзів. «Акцію заснували понад 20 років тому, це масова подія. Але цього року самі слова «Вифлеємський вогонь миру» звучать по-новому, — каже пластунка з 46-го куреня імені Марусі Богуславки Олександра Петраускайте. — Ми приносимо Вогонь миру у шпиталі, церкви, громадські організації. Цього року Вифлеємський вогонь також поїде на передову, до наших бійців». 

Від редакції «Дня» пластуни отримали новорічні листівки і примірники книги «Україна Incognita. ТОП-25», яку Державний комітет з питань телебачення та радіомовлення нещодавно визнав «Кращою книгою України». Головний редактор газети «День» Лариса Івшина зауважила: «До свічок ми ставимося особливо — є акція «Свічка у вікні», яку започаткував Джеймс Мейс, постійний автор «Дня». Тому дякуємо за тепло і світло з Вифлеєма. Це — свічка світового значення». 

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати