Помер вчений-релігієзнавець з Донеччини Ігор Козловський
В ніч на 6 вересня у Києві через серцевий напад помер відомий вчений та релігієзнавець, експолонений так званої “ДНР” Ігор Козловський. Чоловік був родом з Донеччини.
Про смерть вченого повідомила співробітниця Інституту філософії імені Г.С. Сковороди НАНУ Людмила Филипович.
“Сьогодні вночі через серцевий напад пішов від нас у засвіти Ігор Козловський”, — написала колега Ігоря Козловського.
Згодом інформацію про смерть вченого підтвердив і його син Олександр.
“Тато… Ти був для мене всім світом. Люблю тебе безмежно. Спочивай з миром”, — написав чоловік.
“Помер Ігор Козловський. Не витримало серце. Знущання у полоні «ДНР» вбили його не одразу, але з часом далися взнаки. Дуже шкода” – написав журналіст Денис Казанський.
Що відомо про Ігоря Козловського
Ігор Козловський народився 16 лютого 1955 року в Макіївці. Вищу освіту здобував у Донецькому державному університеті. Згодом закінчив аспірантуру Інституту історії НАН України, повідомляє Вільне радіо.
З 2011 по 2015 рік Ігор Козловський працював доцентом кафедри філософії Донецького національного технічного університету.
На рахунку вченого понад 50 наукових книг і понад 200 статей у словниках, енциклопедіях, наукових періодичних виданнях, а також поетичних збірок та прозових творів.
У січні 2016 року Ігоря Козловського затримали бойовики т.з “ДНР” за його проукраїнську позицію. Він був у полоні майже два роки, які провів у катівні “Ізоляція”.
З полону вченому вдалося вийти лише у грудні 2017 року. Тоді його обміняли разом з 72 іншими бранцями.
Після звільнення Козловський працював старшим науковим співробітником у відділенні релігієзнавства Інституту філософії НАН України, а також активно займався громадською діяльністю, зокрема, виступав за звільнення політичних в’язнів. Він став одним з засновників платформи “Звільнення полонених” — організації, яка допомагає поширювати інформацію про тих, хто досі залишається у застінках окупантів.
Нагадаємо, 1 липня від тяжких поранень у лікарні померла письменниця Вікторія Амеліна. 27 червня жінка перебувала разом із делегацією колумбійських журналістів та письменників у Краматорській піцерії, по якій вгатили росіяни.