Перейти до основного вмісту

Європейська комісія співпрацює зі Словаччиною для вирішення її занепокоєнь щодо плану ЄС про поетапну відмову від імпорту російського газу до 2028 року

15 липня, 19:21
Фото newsroom.consilium.europa.eu

Європейська комісія працюватиме над усуненням занепокоєння Словаччини щодо плану ЄС щодо поетапної відмови від імпорту російського газу, з посиланням на лист повідомляє Reuters, вказуючи, що це відбувається тоді, як Брюссель намагається укласти угоду про нові санкції ЄС проти росії, пише УНН.

Деталі

Словаччина блокує останній пакет санкцій ЄС проти росії за вторгнення в Україну доти, доки не буде знято її побоювання з приводу окремої пропозиції ЄС про поетапну відмову від імпорту російського газу до 1 січня 2028 року.

Словаччина стверджує, що відмова від російського газу може призвести до дефіциту, зростання цін та транзитних зборів, а також до позовів про відшкодування збитків від російського постачальника "Газпрому".

Як випливає із листа, з яким ознайомилося агентство Reuters, Єврокомісія "зобов'язалася співпрацювати з Братиславою для вирішення цих проблем".

Єврокомісія роз'яснить, як можна запровадити "екстрене гальмування" у разі різкого зростання цін на газ через дефіцит постачань у період поетапної відмови від російського газу, ідеться у листі, адресованому прем'єр-міністру Словаччини Роберту Фіцо та підписаному головою Єврокомісії Урсулою фон дер Ляєн, пише видання.

"Ми тісно співпрацюємо з державами-членами, які найбільше зацікавлені в цьому, зокрема, зі Словаччиною, щоб забезпечити поступовість і скоординованість загальноєвропейської поетапної відмови від імпорту російських енергоносіїв", - ідеться у листі.

Брюссель також розробить рішення, спрямоване на зниження витрат на транскордонні тарифи на газ та нафту для Словаччини, сказано у листі, датованому вівторком.

У листі також йдеться про готовність ЄС втрутитися у можливі судові провадження, пов'язані з відмовою від російського газу.

"ЄС має намір досягти угоди щодо пакету санкцій у вівторок на зустрічі міністрів закордонних справ ЄС у Брюсселі", вказує видання. Нові санкції вимагають схвалення всіх 27 країн-членів ЄС.

Пропозиції ЄС про заборону російського газу до 1 січня 2028 року (з поступовою відмовою, починаючи з наступного року) вимагають підтримки більшості країн для їхнього ухвалення, а це означає, що Словаччина не може сама накласти на них вето, зазначає видання.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати