Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

На Донеччині росіяни зруйнували понад 60 спортивних об’єктів

26 вересня, 21:22
Будівля басейну "Нептун" у Маріуполі після обстрілів, фото: Telegram/Мариуполь сейчас

66 спортивних об’єктів росіяни зруйнували на Донеччині з початку повномасштабного вторгнення. Серед них — басейн “Нептун” у Маріуполі, велокомплекс із треком для BMX у Лимані, центр спортивної медицини у Бахмуті, а також стадіони, льодові арени та будівлі освітніх закладів. Шкоду від руйнувань попередньо оцінили у 3,5 млрд грн, повідомляє Вільне радіо.

Про наслідки російських обстрілів для спортивних об’єктів області розповів на брифінгу начальник управління фізичної культури і спорту Донецької ОДА Володимир Мицик.

За його словами, найбільше від російських обстрілів постраждали спортивні об’єкти у Маріуполі, Бахмуті та Лимані. 

“По Україні більше 300 спортивних об’єктів зруйновано. Найбільшої руйнації зазнали  споруди в Донецькій області. На сьогоднішній день 66 об’єктів мають пошкодження або руйнування. Зруйновано 14 стадіонів, 11 спортивних комплексів ДЮСШ, два плавальних басейни, дві льодові арени. Ми одразу вносили ці дані в електронний реєстр, аби споруди потрапляли на відновлення після перемоги. Попереднє обчислення [шкоди] становить більше 3,5 млрд грн”, — розповів Володимир Мицик

  •  

Серед пошкоджених чи зруйнованих дощенту спортивних споруд і закладів — такі:

  • плавбасейн “Нептун” — Маріуполь. Басейн відповідав вимогам для проведення міжнародних змагань не менше ніж п’яти олімпійських видів спорту. Напередодні відкритого російського вторгнення його відремонтували за програмою “Великого будівництва”. Це коштувало 119 994 460 гривень.
  • Легкоатлетичний манеж — Маріуполь. Будівля манежу розташовувалась у Лівобережному районі міста, який одним із перших потрапив під атаки росіян.
  • Донецький регіональний центр спортивної медицини — Бахмут. У 2014 році заклад переїхав до Бахмута з Донецька. Тепер він евакуювався вдруге, цього разу — в Любешів Волинської області. Відокремлений підрозділ центру також працює у Києві. Обладнання центру вдалося вивезти з Бахмута.
  • Донецький обласний спеціалізований коледж спортивного профілю ім. С. Бубки — Бахмут. У коледжі зруйновані майже всі будівлі: навчальний корпус, стадіон, гуртожиток, оздоровчий комплекс “Вогник”.
  • стадіон “Металург”  — Бахмут.  Він був базою для тренувань олімпійських та паралімпійських чемпіонів.
  • Велокомплекс із треком для BMX — Лиман. Його побудували напередодні повномасштабного вторгнення. На базі велоспорту “Лиман-арена” планували проводити змагання на велосипедах BMX, але не встигли провести жодного. Знищена траса, адміністративний комплекс. Є пошкодження гуртожитку, який вдалося законсервувати.

За словами Володимира Мицика, з Донеччини вдалося вивезти 85% майна спортивних закладів обласного підпорядкування. 

“Це і обладнання Центру спортивної медицини дороговартісне, які зараз працюють на Волині і в Києві, це й обладнання спортивного коледжу, ДЮСШ. Більшість зараз використовуються для навчально-тренувальних занять”,— розповів посадовець.


Також, за його словами, всі спортсмени рівня збірних команд України, які жили на Донеччині, евакуювалися з небезпечного регіону. Зараз вони тренуються в інших областях.

Нагадаємо, з початку повномасштабного вторгнення окупанти на Донеччині пошкодили або знищили щонайменше 700 освітніх закладів. Частина з них вже не підлягає відновленню.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати