Перейти до основного вмісту

Через наступ іракських сил, у Мосулі заблоковані тисячі цивільних, - ООН

03 липня, 09:15
Боєць іракської армії / фото Reuters

В районі Старого міста в Мосулі залишаються заблокованими десятки тисяч мирних жителів. Урядові іракські війська продовжують там наступ. Про це йдеться у повідомлення Організації Об’єднаних Націй, передає Радіо Свобода.

Сотні цивільних жителів рятуються від наступу, який розпочався 6 червня. Генерал Самі аль-Аріді заявив, що іракські війська розташовані всього в кількох сотнях метрів від берегів річки Тигр, оскільки коаліційний літак під керівництвом США здійснив обстріли бійців угруповання «Ісламська держава» 2 липня.

Зростання напруги посилює страждання цивільних, які стикаються з нестачею їжі й води.

Представник Іракського командування 1 липня заявив іракському державному телеканалу, що бойовики «Ісламської держави» контролюють лише «кілька житлових кварталів».

Ісламістські екстремісти взяли під свій контроль Мосул у червні 2014 року, коли вони захопили значні території в Іраку та сусідній Сирії, оголосивши ісламський «халіфат» над територіями, які вони контролювали.

Але останніми місяцями сили, підтримувані США, досягли прогресу у боротьбі з «Ісламським угрупованням» в обох країнах. Крім наступу на Мосул, коаліційні сили оточили бійців «Ісламської держави» у сирійському місті Ракка, яке бойовики проголосили своєю столицею.

29 червня прем’єр-міністр Іраку Хайдар аль-Абаді оголосив про завершення «самопроголошеного халіфату».

раніше ми повідомляли, що Ірак, за словами представників уряду,  відкине спроби курдського регіону здобути незалежність.

Delimiter 468x90 ad place

Новини партнерів:

slide 7 to 10 of 8

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати