Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

У Львові представили фотовиставку "Завтра буде краще"

25 серпня, 12:11
Фото Павла ПАЛАМАРЧУКА

В експозиції, що її розгорнуто у Центрі міської історії (вул. Богомольця, 6), –  півсотні світлин Львова кінця 1980-х – початку 1990-х років. Автор робіт – поляк Тадеуш Рольке, котрий  працював тоді у місті на замовлення німецького журналу GEO.  Знімки так і не були опубліковані, отож теперішній їх показ у Львові – прем’єрний.

Важливо, що фотографії супроводжує складений істориками, які спеціалізуються на тих часах, текст.

На світлинах – дуже різні історії міста у переддень розвалу СРСР. Тут вам і геть порожні прилавки, і черги за продуктами, і демонстрація моди, і кооперативна торгівля, і стихійні та організовані політичні мітинги, і ще молоді В'ячеслав Чорновіл та пан Юрко Шухевич, і славна львівська «клюмба»… Одне слово, чи не повна палітра тогочасного вкрай важкого у всіх відношеннях життя. Автори проекту вважають, що експозиція має зацікавити і молодь, яка зможе візуалізувати для себе період 1990-х, і людей середнього та старшого віку, котрі, можливо, і себе на світлинах впізнають, а радше – згадають, як це було… До речі: відкриття експозиції спричинило неабиякий ажіотаж – галерея заледве умістила усіх охочих поринути у голодні і холодні 1990-ті…

Проект «Завтра буде краще» відбувається за підтримки Генерального консульства Польщі у Львові.

Виставка триватиме до кінця січня наступного року, отож оглянути її є доста часу, було би бажання.

Окрім того, під час кількох місяців експонування світлин Тадеуша Рольке у Центрі міської історії відбуватимуться лекції та дискусії за участю істориків, соціологів, політологів, політиків та митців. Теми, що їх пропонуватимуть до обговорення, – різні аспекти трансформацій у Східній Європі та їхні результати для Україні й інших країн так званого соцтабору.

Тетяна КОЗИРЄВА, Львів

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати