Учені нарахували 100 мільярдів землеподібних планет
Учені з Університету Окленда запропонували новий метод пошуку планет, схожих на Землю. За розрахунками дослідників, в нашій галактиці таких планет існує неймовірна кількість - близько 100 мільярдів.
Нова технологія пошуку заснована на методі гравітаційного мікролінзування, який в даний час використовується в спільному проекті вчених з Японії та Нової Зеландії. Проект називається MOA (Microlensing Observations in Astrophysics) і використовує мережу телескопів середнього розміру.
Для пошуку землеподібних планет за новою методикою буде необхідне поєднання даних спостережень за допомогою мікролінзування і даних з космічного телескопу НАСА Kepler. Поки Kepler в основному знаходить землеподібні планети, які дуже близькі до їх батьківських зірок. Учені вважають, що в Чумацькому Шляху 17 млрд таких планет. Дані планети, як правило, гарячіші за Землю, хоча деякі з них перебувають на орбіті більш холодних червоних карликів і можуть мати комфортний клімат.
Знайти землеподібні планети в жилій зоні складніше через їх невеликий розмір і більш тривалий період обертання навколо зірки. Тому вчені пропонують за допомогою комбінованої методики виміряти масу планет, що перебувають в жилій зоні. Так, Kepler вимірює зниження яскравості зірки в момент проходження планети на тлі зоряного диска. Своєю чергою мікролінзування дозволяє виміряти невеликі відхилення світла, які виникають коли світло далекої зірки проходить поблизу планети.
В останні роки мікролінзування використовувалося для виявлення декількох планет розміром з Нептун і Юпітер. Дослідники з Університету Окленда запропонували нову технологію мікролінзування, за допомогою якої можна виявити навіть крихітне відхилення світла, викликане планетою розміром із Землю. Для цього пропонується використовувати всесвітню мережу, роботизованих телескопів середніх розмірів з апертурою 1,3-1,8 м.
Завдяки інтерполяції даних Kepler і MOA, можна буде оцінити кількість землеподібних планет, теоретично придатних для життя. Вчені вважають, що їх число буде вражаючим: близько 100 млрд.
За матеріалами CNews