Перейти до основного вмісту

Коротко / ПЛАНЕТА

19 серпня, 00:00

Україна очікує на імпульс від нової Єврокомісії

В Україні сподіваються, що призначення нових членів Європейської комісії надасть додаткового імпульсу подальшому розвитку відносин між Києвом та Європейським Союзом. Про це заявив керівник прес-служби МЗС України Маркіян Лубківський. За його словами, Україна також сподівається, що це сприятиме виведенню взаємовідносин між Україною та ЄС на якісно новий рівень — від партнерства до інтеграції. МЗС із задоволенням зазначає, що представники країн, які традиційно підтримують євроінтеграційний курс України — Австрія, Фінляндія, Польща та Угорщина, в новому складі Європейської комісії відповідатимуть за такі важливі для України питання, як зовнішні відносини та європейська політика сусідства, розширення, регіональна політика й енергетика.

Литва не створюватиме військові бази НАТО

Президент Литви Валдас Адамкус підтвердив відсутність в даний момент планів створення військових баз НАТО на території країни. Адамкус зазначив, що «Литва є суверенною державою, рівноправним членом НАТО і сама обиратиме військові засоби, які найкращим чином забезпечать її безпеку». «Ці кошти ніколи не будуть спрямовані проти будь-якої країни, оборона нашої держави не зміцнюватиметься за рахунок безпеки інших держав», — сказав він. Водночас президент Литви наголосив, що «ставши членом НАТО, ми не тільки отримали гарантії безпеки, а й взяли на себе всі пов’язані з членством в Альянсі зобов’язання», повідомляє Бі-Бі-Сі.

Сербія повертається до монархії. Символічно

Парламент Сербії схвалив повернення до старих державних символів, що існували за часів монархії та до злиття Сербії з Чорногорією в 1918 році. Державним гімном республіки стала написана в 1872 році урочиста пісня «Боже правий», прапором — червоно-синьо-білий триколор, а гербом — герб Королівства Сербії від 1882 року. Замість зірки, що символізує комунізм, на ньому фігурують корона, хрест і двоголовий орел. При цьому дана постанова не має повної юридичної сили, оскільки, згідно з чинною Конституцією, закон про державні символи має приймати кваліфікована більшість голосів депутатів із подальшим затвердженням на референдумі, повідомляє Інтерфакс.

Королівське коріння — запорука успіху

Британські вчені прогнозують, що Джон Керрі обійде чинного президента Джорджа Буша на президентських виборах 2 листопада, оскільки в нього більше родинних зв’язків у королівських колах, ніж у його суперника. Як повідомляє газета «Гардіан», Керрі має родинні зв’язки з усіма королівськими домами Європи, зокрема може претендувати на кровну спорідненість із російським царем Іваном Грозним, давніми візантійськими імператорами та персидськими шахами. 2000 року проводилося подібне дослідження історії роду Буша. Він є родичем королеви Великої Британії Єлизавети, а також королів Англії Генріха III і Карла II. Однак родинні зв’язки Керрі глибші, а оскільки в минулому президентські вибори вигравав кандидат із великою кількістю королівських генів і хромосом, то наступні вибори має виграти саме Керрі.

ООН просить збільшити контингент в Афганістані

Генеральний секретар ООН Кофі Аннан вважає за необхідне посилити міжнародні військові контингенти в Афганістані, щоб краще забезпечувати безпеку під час передвиборної президентської кампанії та самих виборів, що відбудуться 9 жовтня. У зв’язку з цим Аннан схвалив прийняте наприкінці червня 2004 року рішення командування НАТО збільшити чисельність особового складу міжнародних сил в Афганістані, що знаходяться під командуванням Альянсу. Зараз вони нараховують приблизно 6,5 тис. військовослужбовців. Очікується, що на початок жовтня їх буде вже близько 10 тис. Передвиборна кампанія розпочнеться в Афганістані у вересні. За даними ООН, вже близько 10 млн. громадян записалися для того, щоб брати участь у виборах президента, повідомляє Інтерфакс.

Берлусконі підклали бомбу

Італійська поліція знешкодила бомбу, виявлену біля літньої резиденції прем’єр-міністра Сільвіо Берлусконі. Всього за кілька годин до цього в гостях у Берлусконі побував британський прем’єр Тоні Блер iз дружиною. Другий пристрій виявили після того, як невідомий зателефонував до місцевої газети та повідомив про це. Він стверджував, що бомбу заклали члени Пролетарських бойових груп — підпільного угруповання. В Італії введено стан підвищеної готовності служб безпеки після того, як з’явилися дані про підготовлюваний напад iз боку «Аль-Каїди». Неназване угруповання погрожувало здійснити напад, якщо італійські війська не залишать Ірак, повідомляє Бі-Бі-Сі.

Ясір Арафат оголосив голодовку

Глава Палестинської національної адміністрації Ясір Арафат оголосив голодовку на знак солідарності з палестинськими в’язнями ізраїльських тюрем. Виступаючи учора перед членами Законодавчої ради Палестини, Арафат назвав ув’язнених, які четверту добу проводять голодовку протесту проти умов їх утримання, «мучениками». Учора кількість голодуючих палестинців перевищила 2000 чоловік й охопила чотири в’язниці. Водночас кілька десятків в’язнів уже відмовилися від голодовки. Ізраїльська влада категорично відкидає всі претензії в’язнів, розглядаючи їх як спробу створити собі умови для планування терактів iз-за грат, повідомляє РІА «Новости».

У Білорусі готуються обирати парламент

У Білорусі учора розпочалася кампанія з виборів членів Ради Республіки Національних зборів, однак в активну фазу вона увійде після виборів депутатів Палати представників (нижня палата парламенту), які відбудуться 17 жовтня. Як зазначили у ЦВК республіки, відповідно до Виборчого кодексу, від кожної області та міста Мінська таємним голосуванням на засіданнях депутатів місцевих Рад депутатів обирають по вісім членів Ради Республіки. Ще вісім членів верхньої палати парламенту призначає президент. Загальна кількість членів Ради Республіки становить 64 особи, повідомляє Інтерфакс.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати