Перейти до основного вмісту

Багато чого наростити й багато чого зменшити можуть собі чоловіки

05 червня, 00:00
Якщо скористаються допомогою пластичної хірургії. В Україні такі операції набагато дешевші, ніж у США або Західній Європі Павло ПІНЧУК 

У 1990—1997 роках у США та Канаді зроблено понад чотири мільйони пластичних операцій. Послугами косметичних хірургів скористалися 12 відсотків чоловіків. Південноамериканська сусідка США — Бразилія — за кількістю таких операцій на другому місці: 250 тисяч на рік. У розвинених країнах чоловіки сьогодні становлять третину клієнтів спеціалізованих клінік.

ВІКОВИЙ РУБІЖ, БІЛЯ ЯКОГО СЛІД ПОСПІШИТИ

Причин такого буму декілька. Йому сприяє, передусім, високий життєвий рівень населення Північноамериканського континенту. Безліч людей середнього класу викроюють вільний час для занять спортом, аби тілом і душею відповідати американським стандартам людини, яка досягає успіху.

Так звані діти бебі-буму, що народилися відразу ж після війни, сьогодні досягли 50-річного рубежу. Природно, вони не хочуть йти зі сцени активного життя. Й прагнуть користуватися благами службової кар’єри якнайдовше, а для цього необхідно виглядати молодо й енергійно.

Скорочення штатів провідних компаній призводить до стресу 40—50-річних. На ринку праці їм все складніше витримувати натиск амбіційних молодих фахівців, що рвуться до багатообіцяючого майбутнього.

Досить високий відсоток розлучень веде до того, що більш ніж зрілі чоловіки не проти створити нову родину з жінками набагато молодшими за себе. Вони вже досить приділяли уваги збереженню спортивної форми й стурбовані тим, що саме обличчя дає перші ознаки старіння.

НАЙБІЛЬШ ПОПУЛЯРНІ  ПРОЦЕДУРИ ОМОЛОДЖЕННЯ

У США на першому місці стоїть видалення жирових прошарків. Найбільш поширеною операцією серед чоловіків сьогодні стала імплантація волосся — єдино реальний спосіб боротьби з облисінням (лише 5% американок більш або менш терпимо ставляться до лисих). Наступною за кількістю — видалення зморщок і вікових ознак: блефаропластика очей, тобто усунення мішків під очима, нависання повік, загальна підтяжка обличчя. Вартість реконструюючих операцій обличчя — $28 тисяч. До речі, кумир жінок Хуліо Іглесіас зазнав саме цього комплексу пластичних операцій.

За підрахунками такого солідного часопису, як «Форчун», на рік американці витрачають на пластичні операції $9,5 мільярда. Канадська газета «Торонто Стар» стверджує, що витрати на операції з повної реконструкції тіла можуть обійтися в $40 тисяч.

Але в Україні, країні безперечно бідній, вже з’явився прошарок забезпечених людей, які вдаються до послуг пластичної хірургії. Як стверджують хірурги-косметологи, з якими мені довелося розмовляти, близько 60 відсотків оперованих — великі українські бізнесмени, їхні дружини. Окремо стоять політики. Практично всі вони роблять пластичні операції, але... за кордоном, під час відпочинку. Наші зірки шоу-бізнесу, моделі в більшості своїй — клієнти вітчизняних пластик-клінік. Скільки ж у нас коштує омолодження? Серед нечисленних медичних установ, де бажаючі можуть зайнятися омолодженням, — Українська медична група (УМГ), чия популярна клініка пластичної хірургії міститься в Медмістечку столиці.

Президент УМГ Костянтин Гайдук стверджує, що в середньому пластична хірургія обличчя в Україні обходиться в чотири рази дешевше, ніж у США. Наприклад, за океаном зменшення розміру вух, надання їм іншої форми або притиснення обійдеться в три тисячі доларів. На таку ж операцію в Києві пацієнт витратить щонайбільше $500. Досить висока ціна пластичних операцій пояснюється використанням дорогих західних препаратів і матеріалів. Прикладом може служити спеціальний колаген, за допомогою якого без хірургічного втручання розгладжують зморшки біля очей або змінюють розмір та форму губ.

Сьогодні підтяжка обличчя завдяки зіркам кіно та естради — відома операція, здатна змінити розміри й форму підборіддя, щелепи. Те, за що Майкл Джексон заплатив $50 тисяч, в Україні можна зробити за $650-2000. До речі, ліпосакція (видалення зайвого жиру з грудей, живота, стегон, сідниць, рук, спини), що очолює п’ятірку операцій-фаворитів, обійдеться в Києві в десять разів дешевше, ніж у клініках США та Західної Європи. Те, що американці називають «дабл чін» (подвійне підборіддя), говорить К.Гайдук, вимагає, звичайно, досить трудомісткої корекції: необхідно провести ліпосакцію, підтягнути м’язи, усікти зайву шкіру. Але навіть при цьому операція, оцінена в шість тисяч доларів у Нью-Йорку або Х’юстоні, в Україні коштуватиме з тим самим результатом «лише» 1,5 тисячі гривень.

ЖИВІТ ЗМЕНШАТЬ, ОРГАН ЗБІЛЬШАТЬ...

Нещодавно операцію абдомінопластики (зменшення розмірів живота) зробили президенту Аргентини Карлосу Менему. Скільки коштувала главі держави струнка фігура — невідомо. Але середня вартість такого хірургічного втручання в США становить приблизно $3—8 тисяч. А в Україні дублікаційний метод (так названий він медичною мовою — Авт.) із зміцненням передньої стінки живота (перебування в стаціонарі від 5 до 14 днів) обходиться у $800.

Ну й декілька слів про вартість екзотичної операції, яку важко назвати косметичною й результати якої оцінить лише незначне коло осіб: збільшення розмірів... ви вгадали! Це можливе за двома параметрами: за товщиною й довжиною. Щоправда, є технологічні обмеження: за діаметром лише на 1,5 сантиметра, за довжиною — на 1,5—4 сантиметри. Така делікатна операція за рубежем обходиться у $5 тисяч. Наші хірурги беруться ощасливити пацієнта «лише» за 1,2—3 тисячі гривень.

Словом, мужики, якщо ви вже всі євроремонти поробили, «мерседеси» купили, всі аліменти виплатили й після цього ще на щось спроможні — час за себе братися. За океаном цим займаються всерйоз. Якщо дізнаються, що у нас це так дешево, ринуть на хірургічні столи вітчизняних «молодильників». А там, дивись, і ціни піднімуться.
 
 

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати