«Вічні символи»

Під такою назвою у Києві 5 червня відкриється виставка сучасних ікон. У Центрі Української культури та мистецтва (вул. Хорива, 19В) представлять роботи сімейної іконописної майстерні «Небо на землі» з Миколаєва. В експозиції близько 50 ікон, які виконані в різних техніках, зокрема, авторські інтерпретації прийомів українських та зарубіжних іконописних шкіл, сучасна творча ікона, ікона на камені.
Як розказали «Дню» організатори вернісажу, шукаючи нові засоби виразності, іконописці майстерні «Небо на землі» прагнуть дотримуватися старовинних технологій — використовують тільки натуральні матеріали, а фарби готують із природних мінералів та пігментів власноруч. Центром експозиції є ікона Богородиці «Сад ограждений». У ній Цариця Небесна порівнюється з Райським Садом. Сюжет ікони не має богослужебного гімнографічного джерела, але, використовуючи мову алегорії, містить в собі дивовижне поетичне уявлення про омріяний Едем. Родзинкою виставки є вісім ікон, написаних на камені. Ці роботи поєднують в собі канон церкви та творчість. До прикладу — дві ікони Богоявлення (Водохреща). На іконі зображені тільки фігури, а тлом, мовою іконопису — Cвітлом, Божою Славою, виступає сама структура каменю. Її стало видно після розрізу та оброки поверхні агату. Завдяки тому, що вигляд його поверхні нагадав майстрам фантастичні пейзажі Йордану, було створено унікальні творчі роботи.
Куратор виставки Марія Павелко розповідає, що завдання виставки — допомогти людям глибше зрозуміти істинне значення ікони. Проект реалізовано за підтримки Центру фольклору та етнографії інституту філології Київського національного університету імені Т. Шевченка.
Виставка триватиме до 25 червня.