На Волині перебуває Президент Польщі Анджей Дуда
Президент сусідньої держави прибув у Луцьк з приватним візитом. Мета його поїздки – участь у відзначенні 75-х роковин міжетнічного протистояння на Волині у 1943 році. Для волинян ті трагічні події називаються Волинською трагедією, а поляки окреслюють їх як Волинську різню. Різне сприйняття подій не сприяє порозумінню, тому Президент України Петро Порошенко, який сьогодні також побуває на Волині, не матиме зустрічі зі своїм польським колегою (хоча спроби організувати її були). Петро Порошенко вшанує пам ять замордованих українців у селі Гончий Брід на Ковельщині. Анджей Дуда взяв участь у ранковій месі у кафедральному католицькому костелі у Луцьку. Ще задовго до його прибуття було перекрито усе Старе місто, де знаходиться костел святих Петра і Павла, а згодом і великі транспортні магістралі-вулиці, які ведуть до нього. Маршрутні автобуси та приватні автомобілі стояли по сорок хвилин у чеканні, доки проїде президентський кортеж. Площу біля костелу охороняли національні гвардійці. Участь у месі взяли представники Луцької міської ради, прибули автобусами католики з Кременця та Тернополя, прибула із Польщі група байкерів.
Анджей Дуда помолився на месі з усіма, хто перебував у костелі. Ніяких офіційних заяв він не робив. Сьогодні польський президент має також відвідати містечко Олику, у якоиу за кошти Польщі реставрують середньовічний костел, який називали найгарнішим на Волині. Він належав родині магнатів Радзивіллів, чий палац в Олиці збережено, але наразі у ньому знаходиться обласна психлікарня.
Пам ять жертв Волинської трагедії – поляків, було вшановано напередодні візиту Анджея Дуди у Луцьк. Вшанування відбулися у суботу в селі Кисилин Локачинського району. 11 липня упівці вбили кілька десятків польків, які саме молилися у місцевому костелі. Богослужіння у напівзруйнованому киселинському костелі очолив єпископ Луцької дієцезії Віталій Скомаровський, на запрошення якого і прибув у неділю на Волинь Анджей Дуда. І єпископ, і посол Польщі в Україні Ян Пєкло, присутній на богослужінні, говорили про примирення між поляками та українцями. Важливо знати правду, але важливо знайти і примирення. Ян Пєкло зазначив: «Якщо після трагедії Другої світової війни вдалося досягти польсько-німецького поєднання, то і нам теж повинно вдатися».
Наталія МАЛІМОН, «День», Луцьк