Одразу випустили на волю: у Камбоджі впіймали шість сомів найрідкіснішого виду, який на межі зникнення

У Камбоджі вдалося спіймати та одразу ж відпустити шістьох гігантських сомів Меконгу – одного з найбільших і найрідкісніших видів прісноводних риб у світі.
Ця подія викликає надію на відновлення чисельності виду, що знаходиться під загрозою зникнення, пише The Guardian.
Меконгський гігантський сом є справжнім символом регіону. Ця риба може виростати до 3 метрів у довжину та важити до 300 кілограмів. Її зображення можна знайти на 3000-річних наскельних малюнках, а згадки про неї присутні у місцевому фольклорі.
Колись сом Меконгу мешкав уздовж всієї течії однойменної річки – від дельти у В'єтнамі до північного Китаю. Сьогодні його можна зустріти лише в окремих ділянках річки на південному сході Азії.
Фото: Zeb Hogan / AP
За останні десятиліття популяція сомів Меконгу скоротилася на 80% через:
- надмірний вилов риби,
- будівництво дамб, які блокують міграційні шляхи до місць нересту,
- загальне погіршення стану річки.
Для більшості місцевих жителів гігантський сом залишається лише легендою – мало хто бачив цю рибу на власні очі. Тому виявлення шістьох таких особин протягом лише п'яти днів стало винятковою подією:
- Перші двоє сомів були спіймані у притоці Меконгу неподалік від столиці Камбоджі. Їм встановили розпізнавальні бирки, щоб вивчати міграцію, і відпустили назад у воду.
- Незабаром рибалки виловили ще чотирьох сомів, двоє з яких сягали понад 2 метри завдовжки та важили 120 кг і 131 кг.
Науковці вважають це важливим сигналом.
"Це обнадійлива ознака того, що вид не перебуває під неминучою загрозою зникнення у найближчі кілька років. Це дає нам час для здійснення природоохоронних заходів і продовження згинання кривої від занепаду до відновлення",– сказав доктор Зеб Хоган, біолог-дослідник Університету Невади в Ріно, який керує проектом "Чудеса Меконгу" (у його рамках вчені збирають інформацію про те, як соми мігрують, де живуть і який загальний стан здоров'я виду).