Каждое национальное писательство, питаясь заметными и незаметными воздействиями от других писательства, все-таки органично переделывает и превращает их и обнаруживает тем натуру данной нации, ее идеалы и соревнования, его интересы и потребности.
Сергей Ефремов, украинский общественно-политический и государственный деятель, литературный критик

«Менша сестра» статуї Свободи

На знак американо-французької дружби її встановили у резиденції посла у Вашингтоні
20 июля, 2021 - 12:30
«Менша сестра» статуї Свободи. Фото Рейтер

Приблизно через 135 років після прибуття своєї «старшої сестри» до Нью-Йорка, у середу в столиці США була представлена мінікопія статуї Свободи на знак американо-французької дружби, повідомляє France24.

Репліка заввишки орієнтовно три метри (а славнозвісний оригінал має висоту 93 метри) була відкрита міністром закордонних справ Франції Жаном-Івом Ле Дріаном та його американським колегою Ентоні Блінкеном. Бронзова статуя була встановлена в саду резиденції посла Франції у Вашингтоні.

Під час подорожі з Парижа монумент проминув острів Свободи, на південь від Манхеттена, де розташована знакова статуя «Свобода, що освітлює світ», подарована Францією США наприкінці ХІХ століття. Відлита з тієї самої форми, яку використовував скульптор Фредерік Огюст Бартольді, статуя подорожувала у спеціально розробленому футлярі з оргскла в контейнері, який перевозила французька судноплавна компанія CMA-CGM, ідеться в повідомленні.

На фото: репліка статуї Свободи представлена у резиденції посла Франції у Вашингтоні, округ Колумбія, США, 14 липня 2021 р

Газета: 
Рубрика: 
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ