Мои дорогие! Задайте себе вопрос: что о вас однажды скажет история?
Иосиф Слепой, украинский диссидент, епископ Украинской греко-католической церкви, кардинал Римско-католической церкви

2 грудня у Трускавці розпочинається ІV міжнародний конкурс вокалістів пам'яті Мусліма Магомаєва

2 декабря, 2021 - 09:44

Це унікальний за своєю концепцією конкурс, адже в ньому змагаються професійні вокалісти з дипломами  консерваторій, але співають не лише оперні партії, а й естрадні пісні з репертуару легендарного баритона.

       Власне, так, як було у творчості Мусліма Магомаєва, - універсального співака, що однаково талановито, вільно й віртуозно почувався в обох жанрах. Відомо, що Магомаєв любив Україну і співав українські пісні, тому обов’язковим конкурсним твором є українська народна пісня «Дивлюсь я на небо» з його репертуару.

       Цьогоріч географія конкурсу розширилася на Азербайджан, Китай і Казахстан. Українська - цього року теж вражає: у фінал пройшли співаки від Ужгороду до Сєвєродонецьку. Важливо, що вступні внески у конкурсі відсутні і усі витрати, окрім дороги, бере на себе оргкомітет.  

       Тож, 18 конкурсантів віком від 16 до 40 років, які пройшли попередній сліпий відбір й ті, що набрали найбільшу кількість балів, -  боротимуться за премії у розмірі: 1 000 доларів США та звання лауреата – перша, 750 доларів США  та звання лауреата - друга і  500 доларів США та звання лауреата – третя, плюс цілу спецпремій, зокрема грошових.

       За ці роки конкурс також став дипломатичною мультикультурною платформою для співпраці двох країн – України та Азербайджану. Так, минулого року конкурс відвідала  Надзвичайний та Повноважний Посол Азербайджанської Республіки в Україні Ельміра Ахундова. У 20190-му у Трускавці побували дипломатичні місії Таджикистану та Болгарії.  Конкурс навіть став рушійним фактором для підписання договору співробітництва між Трускавцем та азербайджанським містом Губа.

      До складу журі конкурсу вокалістів входять: завідувач кафедри сольного співу Національної музичної академії імені П.І.Чайковського, соліст Національної опери України  - Олександр Дяченко, завідувачка кафедри академічного співу Львівської Національної музичної академії імені М.Лисенка, солістка Львівської Опери  - Людмила Божко. Голова журі - Гурбаналі Гасан-огли Аббасов, народний артист України, оперний та естрадний співак, голова Азербайджанського культурного центру імені Мусліма Магомаєва, Посол Миру. Також до складу журі цього річ увійшла Гюльназ Ісмаїлова, народна артистка Азербайджану, професор Бакинської музичної Академії кафедри «сольного співу та оперної підготовки», солістка Азербайджанського академічного театру опери та балету.

       Нагадаємо, що за три роки свого існування у конкурсі брали участь співаки з Австрії, Британії, США, Казахстану, Литви. Також це єдиний в Україні конкурс, який надає можливість лауреату виступити на найпрестижнішій сцені світу - Карнегі Холла.

       Конкурс відбувається за підтримки Міністерства культури України, Посольства Азербайджанської  Республіки в України і Надзвичайного та Повноважного Посла Азербайджанської  Республіки в України Ельміри Ахундової, Державного комітету Азербайджанскої Республіки з роботи із діаспорою Міжнародного товариства україно-азербайджанської дружби

        Організатори наголошують, що проведенням конкурсу дає важливий меседж світу про Україну мультикультурну, у якій цінують власну культуру та поважають культури інших народів, що проживають на її території.

       За ці роки, дуету натхненників й ініціаторів конкурсу, - оперно-естрадного виконавця з естрадною співачкою, азербайджанця й українки – Гурбана Аббасова та Наталії Кудряшової – вдалося суттєво розширити географію конкурсу, що означає й розширення географії відвідувачів унікального бальнеологічного курорту на заході України.

       Наразі у Трускавці лікують і оздоровлюють не тільки цілющою водою, кришталевим повітрям, а й чаруючим співом.

Ольга СТЕЛЬМАШЕВСЬКА. Фото надане організаторами конкурсу
Рубрика: 
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ