Поскольку украинская нация несколько веков искала своего освобождения, постольку мы расцениваем это как непобедимое ее желание выявить и черпать свой национальный окрас.
Микола Хвылевой, украинский прозаик, поэт, публицист

Золота флейта та чарівна гітара

21 квітня — гранд-концерт онлайн
15 апреля, 2021 - 10:26
ФОТО МИКОЛИ ТИМЧЕНКА / «День»

Суворий карантин зупинив активне творче життя нашої столиці, але  ті, хто любить класику все ж мають нагоду почути одну з кращих програм сезону завдяки відеозаписам, зробленим у Національній філармонії. Так, 21 квітня буде демонструватися концерт-онлайн (запис відбувся  13 січня). Свою  майстерність продемонструють провідні артисти Філармонії —  «золотий» флейтист Юрій Шутко та гітарист-віртуоз Андрій Остапенко, які  представляють програму «Duetto Concertante». Лунатимуть сонати для флейти та гітари Георга Фрідріха Генделя та Теодора Гауде.

— Німецький гітарист і композитор Теодор Гауде написав понад 80 творів для гітари соло, для гітари та камерного оркестру і не лише. Теодор багато подорожував із гастрольними виступами, а потім після тяжкої хвороби, Гауде присвятив себе педагогічній діяльності, — нагадує прессекретарка Національної філармонії Ілона ТАМІЛІНА. — Андрій Остапенко грає на гітарі «Artista Membrane», яку зробив всесвітньо відомий німецький гітарний майстер ДітерХопф. Відомо, що вже понад три століття родина Хопф виготовляє чудові струнні інструменти, точніше — від 1655-го. Звісно, за цей час накопичено безцінний досвід, який гідно оцінили видатні музиканти світу.

Від 1999-го Юрій Шутко — єдиний в Україні, хто грає на золотій флейті японської фірми «SANKYO»! Він є українським артистом-представником цього бренда, що спеціалізується на випуску концертних інструментів для сольних виступів всесвітньо відомих музикантів-флейтистів.

Нагадаємо, Національна філармонія України до 30 квітня транслює тричі на тиждень (понеділок, середу та у п’ятницю  о 20.30) записи фрагментів із концертів 157-го концертного сезону, на офіційних сторінках Національної філармонії України у соціальній мережі Facebook https://www.facebook.com/philukr та на каналі YouTube https://youtube.com/c/philukr.

Підготувала Тетяна ПОЛІЩУК, «День»
Газета: 
Рубрика: 
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ