Оружие вытаскивают грешники, натягивают лука своего, чтобы перестрелять нищих, заколоть правых сердцем. Оружие их войдет в сердце их, и луки их сломаются.
Владимир Мономах, великий князь киевский (1113-1125), государственный и политический деятель

Рекордні градуси і пожежі

Через задимлення довелося евакуювати жителів передмістя Афін
6 августа, 2021 - 08:58
СТАТУЯ БОГИНІ АФІНИ ПІД ЧАС ПОЖЕЖІ В ПЕРЕДМІСТІ ВАРІМПОМПІ НА ПІВНІЧ ВІД АФІН, ГРЕЦІЯ, 3 СЕРПНЯ 2021 Р. / ФОТО РЕЙТЕР

У Греції, де днями зафіксували температурний рекорд — 47,1 градуса за Цельсієм, лісова пожежа поблизу Афін перекинулася га житлові райони. Через пожежу утворилася велика хмара диму, тому жителі району Татої за 20 км на північ від Афін вирушили в бік грецької столиці, повідомляє Euronews.

«Це велика пожежа, потрібно багато працювати, щоб взяти її під контроль», — цитує Укрінформ губернатора Афін Джорджа Патуліса.

Лісові пожежі спостерігалися і в інших частинах Греції, що призвело до евакуації населення в прибережній зоні південного регіону Пелопоннес, а також на островах Евія та Кос.

До ліквідації вогню, крім пожежних, залучені армія, поліція, муніципальні працівники та десятки добровольців.

Прем’єр-міністр Греції Кіріакос Міцотакіс заявив, що країна знаходиться в епіцентрі «найсильнішої спеки» за понад 30 років.

Тим часом станом на середу українців серед постраждалих в результаті масштабної пожежі в передмісті Афін не було. Про це повідомив глава МЗС України Дмитро Кулеба. Він також доручив дипломатам у Греції цілодобово відстежувати потреби наших громадян у зв’язку з масштабною пожежею в передмісті Афін. «Україна солідарна з дружньою Грецією і готова при необхідності надати необхідну допомогу», — написав Кулеба в Твіттер.

Газета: 
Рубрика: 
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ