Взгляд изнутри своего национального «Я» - это единственный путь, по которому можно выскочить из провинциальности.
Юрий Липа, общественный деятель, писатель, поэт, публицист, автор украинской геополитической концепции

Культурні проєкти і бета-відпустки

На фоні нової хвилі поширення коронавірусу херсонці шукають джерела натхнення і оптимізму
1 апреля, 2021 - 20:40

Катерина ПОНОМАРЕНКО, головний спеціаліст сектора розвитку туризму управління культури Херсонської міської ради:

— Із останнього класного, що згадалось, — це презентація в Херсоні проєкту громадського простору на вулиці Суворова, який розробила громадська організація «Гараж Генг» (м. Київ) в рамках проєкту «Конструкції Взаємодії». Я була на презентації і отримала купу задоволення. По-перше, команда зробила справді дуже якісне та цікаве дослідження, яке допомогло розкрити унікальність Херсона — його «променадність». По-друге, форма, обрана для херсонського громадського простору — пергола  (садове накриття, набірна конструкція з повторюваних секцій арок, з’єднаних між собою поперечними брусами, для захисту проходу від палючого сонця), мені здається, ідеально підходить для нашого міста. Наскільки було б круто, щоби цей проєкт став реальністю! Але тут же є і мінуси — знайшлися власники об’єкта нерухомого майна, який розташований на території спроєктованого простору, які своєю поведінкою яскраво продемонстрували, що, можливо, Херсон ще не готовий до таких кардинальних позитивних змін. На жаль...

Ще одна приємна новина цього місяця — старт конкурсу міської візуальної культури та сучасного мистецтва «Я — творець свого міста», яке ініціювало управління культури. Детальніше про нього можна почитати на сайті, але судячи з інтересу громадськості, творчі херсонці вже давно чекали на щось подібне. У містян є реальні проєкти, які стосуються модернізації парків, арт-об’єктів, озеленення. І нарешті вони зможуть розказати про них! Конкурс буде проводитися протягом квітня 2021 року за номінаціями  «Я — художник свого міста», «Я — архітектор свого міста», «Я — дизайнер свого міста».

Ще одна велика справа, якою я займалась у березні — це підготовка заявки для програми «Культурні столиці України» Українського культурного фонду. Скажу чесно, це була дуже складна задача для мене, адже на кону 20 мільйонів, які можна отримати від фонду. Але мені вдалося зібрати небайдужих херсонців, разом з якими ми розробили концепцію, з якою Херсон зможе стати культурною столицею. Я дуже вдячна людям, в тому числі з громадського сектора, які допомагали мені й були готові втілювати ідеї.  Але все ж ми вирішили не подавати заявку в цьому році, а доопрацювати проєкт і боротися за статус культурної столиці України-2023.  

Із поганого можу назвати, звісно, третю хвилю коронавірусу, знову зростання статистики захворюваності. Це дуже тисне психологічно, хоча я думаю, що тільки-но потеплішає, всім стануть байдужі карантинні обмеження. 

Наталія КРАВЧУК, вчителька Херсонської ЗОШ I—III ступенів №45:

— Можливо, повторюся, але один із найголовніших факторів, які суттєво впливають зараз на всі сфери життя українців, — це пандемія COVID-19. У зв’язку з цим кожен українець повинен був докорінно змінити своє життя. Досі у науковому середовищі продовжують точитися дискусії про походження вірусу — чи він спеціально створений, чи ненавмисне потрапив у зовнішнє середовище з лабораторії, де вивчався, чи виник природним шляхом. Бачимо, що після спалаху коронавірусу світ уже почав змінюватися, він змінювався і після пандемій чуми XIV—XV століть, революцій XVIII—XIX століть, двох світових воєн XX століття.

Пандемія призвела до суттєвих змін у сфері освіти. Освітній процес перейшов на дистанційну форму. Таке навчання спонукало вчителів, учнів та їхніх батьків до самоосвіти, саморозвитку. Бо, як виявилось, ми не ще багато не знаємо про інформаційні технології та освітні платформи, і ще багато в чому треба було розбиратись. Тож протягом березня-квітня 2020 року ми так і робили: вивчили та забезпечили роботу учнів у Google Classrom та ZOOM. Тому організовувати освітній процес дистанційно під час локдауну у січні 2021 року було легше. Проте, важливо зазначити, що ніякий комп’ютер чи гаджет не замінить дитині вчителя, який детально пояснить навчальний матеріал під час уроку в очному режимі та живого спілкування з однокласниками.

Дмитро БАГНЕНКО, журналіст онлайн-газети «Вгору»:

— «Жуй вату!», — сказала моя дружина, коли я отримав позитивний тест на ковід. Залишившись без смаків та запахів, я підчистив холодильник від запасів піврічної давнини та чудово провів час із донькою на самоізоляції. Така вимога в дитсадочку — якщо хтось із батьків захворіє. Тож ми втрьох ізолювались.

Персональний десятиденний карантин збив докупи всі плани та вивільнив час. Хвороба без ускладнень дозволила прочитати відкладені книжки та створила бета-версію відпустки. Чудовий безлюдний час актуалізував бажання ходити на планірки, виставки на будь-які офлайн події. До нагоди прийшлись відкриття виставки «Захаращена хата» десь у хащах старого Херсона та нова постановка п’єси «Чайка» Антона Чехова від режисера Андрія Мая у місцевому театрі. І якщо перша працювала із камерним простором, наповнюючи його мотлохом думок, речей, дій та цифрових залишків, то витончений художній мінімалізм другої у просторі великої сцени акуратно підсвітив нові можливості майбутніх вистав.

Іван АНТИПЕНКО, «День», Херсон
Газета: 
Рубрика: 
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ