Нации, где преобладают «нейтральные» ... неизбежно осуждены на смерть и рабство.
Вячеслав Липинский, украинский политический деятель, историк, историософ, социолог, публицист

Запеклий прибічник мажоритарної системи програв вибори в мажоритарному окрузі

5 июня, 2007 - 00:00


Євген БРУСЛИНОВСЬКИЙ, "День"

"Перемогла молодість", - так коротко прокоментував результати виборів депутатів до Верховної Ради у Тальнівському виборчому окрузі №198 голова окружної комісії Вадим Мицик. 53-річний перший заступник міністра інформації України Михайло Онуфрійчук здобув 33,7 тис. голосів виборців, тим часом 62-річний банкір Вадим Гетьман - лише 28,7 тис. І це попри те, що останній був депутатом від цього округу попередні чотири роки.

Як сказав у інтерв'ю "Дневі" голова Катеринопільської райдержадміністрації (район територіально входить до виборчого округу) Іван Полудень, все вирішилося за тиждень до виборів. До округу прибула досить чисельна (за деякими даними, до 700 осіб - Авт.) команда підтримки Онуфрійчука, яка спрацювала професійно і чітко на поставлену мету. У той же час, як стало відомо кореспондентові "Дня", люди Гетьмана під час передвиборної агітації послуговувались традиційними методами: провадили роботу переважно через номенклатуру й керівників середньої ланки - голів сільських рад, колгоспів тощо.

У той же час, як сказав у інтерв'ю перший заступник голови Маньківської райдержадміністрації (цей район теж уходить до виборчого округу) Сергій Стецюк, пан Гетьман у цілому був добрим депутатом, регулярно здійснював планові прийоми громадян, реагував на їх запити, допомагав у фінансуванні пенсійного фонду, сприяв поповненню бюджетних коштів і взагалі - був солідною, авторитетною людиною, яка уособлювала владу й фінансову міць. Нагадаємо, що в колишньому парламенті Гетьман очолював пропрезидентську фракцію "незалежних" депутатів і був запеклим прихильником мажоритарної системи виборів.

Але, либонь, образ "грошового мішка" спрацював не скрізь. Бо той же голова Катеринопільської райдержадміністрації Іван Полудень уже приготував для новообраного депутата Михайла Онуфрійчука цілий пакет питань, які не вирішувалися в районі роками. Це і газифікація селища Єрки, і запуск комбікормового заводу, і підтримка плодоконсервного комбінату...

Тим часом номенклатура, надто ж у Звенигородському та Катеринопільському районах, і досі побивається за Гетьманом, не забуваючи принагідно облити брудом Онуфрійчука. Серед "версій" є й така: мовляв, у результаті виборів простежується "рука" Ющенка, котрий таким способом усунув з політичної арени можливого конкурента на президентських виборах восени 99-го. (Хоча, в принципі, у столичних кабінетах Гетьмана називають "хрещеним батьком" Ющенка).

Поразка голови біржового комітету Української міжбанківської валютної біржі Вадима Гетьмана негативно позначиться на роботі не лише банківської, але й всієї української "системи", ствердив у розмові з кореспондентом "Дня" Віталієм КНЯЖАНСЬКИМ президент Асоціації українських банків Олександр Сугоняко, який також програв у мажоритарному окрузі на виборах до парламенту.

"Коли я писав у вашій газеті, що треба об'єднатися всім партіям, які нормально можуть займатися економікою, то мене не послухалися, - говорить О.Сугоняко. - В результаті не пройшло багато партій, що мали пристойні економічні програми. Загальна тенденція, що керувала діями виборців, складалася на рівні почуттів: або національні почуття - це Рух, або соціальні почуття - це компартія. Мозок не включався. Причому й у керівництва держави. Коли я пропонував об'єднати центристські партії і заявити, що вони беруть на себе відповідальність за економіку, до мене не прислухалися. А це дозволило б узяти необхідні 226 голосів, розкрутивши загальнонаціональну компанію на підтримку економічних реформ. Сьогодні Валерій Пустовойтенко говорить: от, не змогли. А про що ви думали раніше? Народ вже дозрів до серйозних розмов. Про це, зокрема, свідчить і моя передвиборна компанія, та зустрічі з виборцями. Популістські лозунги політичних партій вже не сприймаються. А на емоціях лише революції народжуються. А коли починаєш щось будувати, то емоції треба "затискати", й включати мозок. І це стосується не тільки народу, а й наших керівників".

 

Газета: 


НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ