Оружие вытаскивают грешники, натягивают лука своего, чтобы перестрелять нищих, заколоть правых сердцем. Оружие их войдет в сердце их, и луки их сломаются.
Владимир Мономах, великий князь киевский (1113-1125), государственный и политический деятель

Из-за военных действий россии в Черном море массово погибают дельфины

28 апреля, 2022 - 22:12
Фото Unsplash

Через воєнні дії російської федерації проти України у Чорному морі масово гинуть дельфіни.

Як передає Укрінформ, про це уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова повідомила у Фейсбуці.

За її словами, внаслідок воєнних дій російських загарбниківна узбережжі Чорного моря все частіше виявляють мертвих ссавців. Снаряди, якими загарбники обстрілюють українські міста і села, випускають з кораблів та підводних човнів, котрі перебувають в акваторії Чорного моря та забруднюють його.

"Особливо шкідливо для дельфінів використання воєнних гідролокаторів. Через випромінювання навігаційних приборів ссавці перестають сприймати ехосигнали, що призводить до їх загибелі. Агресивні дії рашистів є небезпечними для всієї флори та фауни Чорного й Азовського морів", - наголосила Денісова.

Вона зазначила, що загарбники порушують статтю 35 додаткового Протоколу до Женевської конвенції від 12 серпня 1949 року що стосується захисту жертв міжнародних збройних конфліктів (Протокол No1) від 08 червня 1977 року щодо належного поводження із довкіллям під час воєнних дій.

Уповноважена ВР також звернулась до Комісії ООН з розслідування порушень прав людини під час військового вторгнення рф в Україну з проханням врахувати ці факти воєнних злочинів рф в Україні.

Як повідомлялося, у результаті воєнних дій російського агресора вже зафіксовано понад 100 випадків екоциду в Україні.

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!


НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ