Справжній спосіб помститися ворогові — не бути схожим на нього.
Марк Аврелій, римський імператор, належав до династії Антонінів, філософ-стоїк.

Над Дрогобичем сходить новий «День»

9 червня, 2015 - 13:34

І день іде, і ніч іде.

І, голову схопивши в руки,

Дивуєшся, чому не йде

Апостол правди і науки?

Тарас Шевченко

В 1999 році у нас був Президент, але не було народу. У 2004 році у нас був народ, але не було Президента. У 2010 році у нас не було ні Президента, ні народу…

Лариса Івшина

Два роки тому, 29 травня 2013 року, вдалося мені побувати на презентації фотовиставки газети «День» у Львівській політехніці. Мер Львова Андрій Садовий та тодішній губернатор Львівщини Віктор Шемчук не скупилися на слова похвали і самій газеті «День», і її головному редактору Ларисі Івшиній, і фотоекспозиції, від перегляду якої дійсно перехоплювало дух. Моя поїздка до Львова була робочою, адже тоді готельно-курортний комплекс «Карпати» при співпраці редакції «Дня» готував подарунки для шкіл та бібліотек Трускавця – книги «Бронебійної публіцистики», призначеної для думаючих людей.

Тоді, два роки тому, чомусь дуже мені захотілося, щоб фотовиставка «Дня» приїхала в наш край, щоб наблизилася до провінційної глибинки. І ось це сталося – з 4 по 24 червня 2015 року фотовиставка газети «День» гостинно запрошує дрогобичан та жителів прилеглих територій до Палацу мистецтв «Дрогобиччина», причому вхід є вільним для всіх.

Урочисте відкриття фотовиставки газети «День» в рамках проекту «Дні «Дня» у Дрогобичі» відбулося у четвер, 4 червня. Після вітального слова директора музею Алли Гладун функції ведучого перебрав на себе український письменник, медіа-експерт, президент Благодійного фонду сприяння ініціативам газети «День» Микола Гриценко, котрий, до речі, є частим гостем Трускавця та давнім другом готельно-курортного комплексу «Карпати» та його гендиректора Лева Грицака.

Микола Гриценко запрошує до вітального слова і ось до мікрофону підходять в.о. міського голови Дрогобича, секретар ДМР Тарас Метик, ректор Дрогобицького ДДПУ ім. І. Франка Надія Скотна, професор Дрогобицького педуніверситету, Почесний громадянин Дрогобича Михайло Шалата, очільник дрогобицького осередку Національної спілки композиторів України, дописувач «Дня» Володимир Грабовський, котрий передає слово для зачитування вірша Стефанії Сондей. Врешті-решт виступає сама шеф-редактор «Дня» Лариса Івшина, котра зупинилася на багатьох аспектах нашого буття в теперішній реальності.

Слід зазначити, що на відкриття фотовиставки «Дня» до Палацу мистецтв прибуло дуже багато людей, і, напевно, не було такого, хто покинув би фотовиставку без потужних вражень. Багато студентів, багато журналістів, багато громадських діячів, знаних в регіоні людей не тільки оглядали фото (одна з кімнат фотовиставки повністю присвячена темі АТО), але ділилися враженнями, а також мали можливість придбати книги, видані «Днем». Серед розмаїття авторів книг – і Ліна Костенко, і Микола Хвильовий, і В`ячеслав Чорновіл, і В`ячеслав Липинський, і Степан Бандера, і Джеймс Мейс, і багато-багато інших. Були тут і фотоальбоми, були і книги англійською та польською мовами, словом – вибір широкий та й ціни доступні. Похвалюся, що саме тут мені вдалося придбати «Апокрифи Клари Ґудзик», котрі в звичайних книгарнях не купиш.

Навряд чи варто описувати презентовані на виставці світлини, адже їх варто оглянути особисто. Навряд чи варто рекламувати газету «День», адже вона має свою широку аудиторію, своїх палких шанувальників, котрі знають, що день без «Дня» – втрачений день. Навряд чи варто заохочувати відвідати в найближчі три тижні Палац мистецтв «Дрогобиччина», адже поважаюча себе людина якщо не зробила це сьогодні, то обов’язково зробить при найближчій нагоді. А от подякувати ініціаторам завезення фотоекспозиції «Дня» на периферію» та організаторам «Днів «Дня» в Дрогобичі» варто – місто Котермака вартує такої інтелектуально-мистецької події. Та ще в рамках проведення днів Європи.

Цього ж дня, 4 червня, шеф-редактор газети «День», дружина Євгена Марчука Лариса Івшина взяла участь у круглому столі на тему «Як нам перемогти?», який пройшов у Дрогобицькому педуніверситеті.

Джерело: protruskavets.org.ua

Володимир Ключак