...Всі були готові на жертви, знали, що не сьогодні-завтра їх знищать, але їх турбувало передовсім: чи знатиме світ про це, чи світ щось скаже?.. І друга проблема — ще більш духовна: чи буде кому помолитися за всіх, хто загинув?
Олександр Биковець, священник

2000 кілометрів повз триста десять населених пунктів

Активісти та волонтери створили унікальний туристичний пішохідний та веломаршрут Україною
3 червня, 2016 - 12:11

2000 кілометрів, які символічно сполучають захід та схід, стали першою туристичною родзинкою в проекті «Вишиваний шлях». Понад рік команда небайдужих людей працювала над створенням безпечного та цікавого маршруту з Ужгорода до Харкова. Сама ідея належить пілігримові-мандрівникові Анатолію Циркуну. Подолавши всесвітньо відомий шлях в Іспанії — El Camino de Santiago, він вирішив розвивати здоровий туризм в Україні. «Насправді у нас стільки містечок та селищ зі старовинною архітектурою, незайманою природою і традиційним українським колоритом. Для прикладу, в Полтавській області є піраміди. На Тернопільщині є таке визначне місце, як найдовша у світі гіпсова печера. І це все можна побачити на нашому маршруті. Сподіваюсь, наш проект сподобається не лише українцям, а й закордонним гостям», — розповідає пан Анатолій.

«Вишиваний шлях» проходить повз 310 населених пунктів та понад 500 туристичних атракцій. Він також є безпечним для велосипедистів. Адже проходить переважно через села, невеличкі містечка, лісосмуги. Їздити доведеться здебільшого ґрунтовою дорогою. Нині організатори спільно з волонтерами розробили окрему інтернет-платформу, де буде інформація не лише про маршрут «Вишиваного шляху», а й багато інших. У майбутньому всі вони разом символічно створять так звану вишивану карту України, переплітаючись один з одним.

Профінансували цю ідею небайдужі українці. «Завдяки спільнокошту нам вдалося зібрати понад 50 тисяч гривень для створення сайта нашого проекту. Цей ресурс допоможе мандрівникам зорієнтуватися. Оскільки там буде GPS-трек маршруту «Вишиваного шляху», інформація про інфраструктуру на Шляху — місця ночівлі та харчування, вокзали, банкомати, велосервіси та понад 500 туристичних пам’яток. Він також буде інтерактивним, з можливістю додавати коментарі, завантажувати фотографії та відео, ставити відмітки про відвідані місця. Зареєструватись на сайті можна буде через соціальні мережі. Кожен користувач матиме особистий кабінет, де зможе ділитися враженнями від мандрівок Україною. У перспективі ми хочемо, щоб була можливість додавати свої об’єкти, цікаві місця, а також свої власні маршрути. Скористуватися веб-сайтом мандрівники зможуть уже 28 червня», — додає Анатолій Циркун.

У мріях авторів проекту — віднайти кошти на облаштування велодоріжок на маршруті, а також встановити таблички, як доїхати, що можна побачити, а ще мапи. «Нашу ідею схвалює Міністерство аграрної політики та продовольства України, а також низка посольств: Великобританії, Франції, Нідерландів. Однак поки що профінансувати розвиток нашого проекту вони не можуть. Тому ми в активному пошуку як українських, так і міжнародних спонсорів. Якщо, для прикладу, у Франції Священний шлях пілігримів фінансується з державного бюджету, то в нас поки це неможливо. Тому лише ось такі натхненні подорожами люди зможуть розвинути наш внутрішній туризм і показати всю красу України», — резюмує автор «Вишиваного шляху».

Подорожувати цим маршрутом можна як самостійно, так і гуртом. 11 червня всіх українців кличуть на велопробіг із Ужгорода до Харкова і навпаки — з Харкова до Ужгорода. Перша група виїжджає з Ужгорода 11 червня і рухається за маршрутом Ужгород — Київ, відповідно, долаючи половину Шляху. Друга група виїжджає з Харкова 13 червня і рухається в напрямку Києва. Кожен охочий може приєднатися до велопробігу або ж припинити свою участь у ньому на будь-якому етапі. Протягом 18 днів учасники заходу відкриватимуть для себе Україну і насолоджуватимуться мальовничими краєвидами. Дві групи велосипедистів зустрінуться в Києві 27 червня, напередодні Дня Конституції України, символічно об’єднавши захід та схід нашої країни.

Леся КЕСАРЧУК
Газета: 
Рубрика: