Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

«Аероплан» у пустелі, або Смертельні маневри на кордоні з Іраком

25 липня, 2003 - 00:00

Чи існують чудеса на світі? Якщо й ні, то кожному дуже хочеться, аби хоч інколи дива траплялися — особливо в наш прагматичний час. Три роки тому злетів «Аероплан» — чудова криворізька команда, яка спочатку грала грандж у дусі революційної «Нірвани», а потім дедалі більше витончений мелодійний модерн-рок. Один за одним вийшли альбоми «Неіснуюча земля» та «Расстоянье». Було запущено розкішне відео, зняте метром нашого кліпмейкерства Придуваловим на пісню «Расстоянье». Сам Віктор вважав це відео одним з найкращих серед своїх артівських робіт. І дійсно — після активної ротації на різних телеканалах злет «Аероплана» здавався неминучим. Але раптом вони зникають з усіх радарів шоу-бізу. Зовсім як НЛО… Лише недавно з’ясувалося, що «Аероплан» витримав шалені випробування на міцність, які можна порівняти з польотами у штормову погоду над Бермудами. Не всі вижили…

Але «Аероплан» повернувся. З новими ідеями і піснями, загартованими у битвах із стихією та суспiльством. Один з епізодів битви — це вiдеоклiп на одну iз нових робiт «Дальня дорога». Дiя проходить в кувейтській пустелі на кордоні з Іраком. У ті дні увесь світ, затамувавши подих, спостерігав за розгорненням військових дій в Іраку. Музиканти «Аероплану» Олег Степаненко та Костя Ткаченко постали у вiдео живими свідками того, ЯК ЦЕ БУЛО… На відеоплівці з документальною точністю зафіксовано пересування військ, перельоти бомбардувальників, колони перших полонених. У кліпі Олег і Гусь ідуть гарячими пісками, ідуть назустріч мрії про обітовану землю, де є лад і спокій, де є мир і надія. Ідуть, кожної хвилини ризикуючи життям, адже літаки часом проносилися дуже низько над землею. Закриваючи вуха, треба було закопуватись у пісок. Потім вставати і рухатись вперед. Подалi вiд вiйн, без яких не може iснувати сучасне людство. Одного разу «Аероплан» заробив на обід, коли влаштував для солдат імпровізований концерт, що складався з власних пісень та вічнозелених хітів «Beatles», «Doors» і «Led Zeppelin». Ці унікальні кадри не потрапили до відеокліпу, хлопці приберігають цей «скарб» для наступної роботи, а можливо, і для фільму про їхні скитання по пустелях.

Пісня «Дальня дорога» має пацифістський антивоєнний підтекст, тому хлопці відпочатку вирішили знімати відеоряд про одну з «гарячих точок» планети, куди далеко у пошуках слави або смертi вирушають вiйськовi «сильних» країн. Це міг би бути близький Схід, Чечня, або ще десь. У даному випадку обставини склалися так, що їм вдалося потрапити мало не в епіцентр нової війни. І вони разом з режисерами Сергієм Ждановим та Василем Рибальченком, продюсером і сценаристом Владом Ляшенком завдячують долі, що цей прорив і це відео реалізовано на всі сто! Варто додати, що зйомки і монтаж «Дальньої дороги» здійснила київська студія «Гермес TV». А восени «Аероплан» обіцяє повернутися оновленим і — що головне — з новим альбомом. Отож стежте за радарами.

Олександр ЄВТУШЕНКО
Газета: 
Рубрика: