З історії маємо немало прикладів, коли фізично сильніший народ підбивав собі народ із більшою духовою культурою, але довго володіти ним не міг, і духова культура завжди перемагає.
Іван Огієнко, український вчений, митрополит (від 1944), політичний, громадський і церковний діяч, мовознавець

Берегти історію Дніпра та людей, що стали його символами

Біля пам’ятника Олександру Полю облаштували тимчасову інсталяцію
1 грудня, 2020 - 09:39

Такий пріоритет визначила міська влада Дніпра. Цьогоріч у місті сталася історична подія — після тривалих пошуків і археологічних розкопок дослідникам вдалося знайти місце поховання та прах першого почесного громадянина міста Олександра Поля. Його могилу протягом десятиліть вважали втраченою, втім завдяки системній роботі команди науковців і археологів, яких довкола цієї мети об’єднав мер Дніпра Борис Філатов, її вдалося ідентифікувати. На місці розкопок також було знайдено уламки чорного лабрадориту, з якого було зроблено хрест на склепі Поля. «Нам необхідно увічнити пам’ять Олександра Миколайовича Поля. У розробці знаходиться проєкт реконструкції Севастопольського парку. Це буде парк у парку — місце відпочинку і водночас меморіал. Назву парку  також буде обіграно», — сказав Борис Філатов.

До того, як у місті розпочнуть реконструкцію парку та спорудження там пантеону почесних городян, біля пам’ятника Олександру Полю облаштували тимчасову інсталяцію з фрагментом лабрадориту. 27 листопада її відкриття символічно збіглося з першою установчою сесією міської ради нового скликання. Постамент, який виготовили коштом приватних пожертв, зроблено з кортенової сталі. Фрагмент каменю поміщений у міцний антивандальний скляний куб. Ввечері та вночі інсталяція біля монументу підсвічуватиметься.

Вадим РИЖКОВ, «День», Дніпро
Газета: 
Рубрика: