Україна не може існувати, не володіючи Кримом, це буде якийсь тулуб без ніг. Крим має належати Україні, на яких умовах, це байдуже, чи буде це повне злиття, чи широка автономія, останнє повинно залежати від бажання самих кримців
Павло Скоропадський — український державний, політичний і громадський діяч, військовик. Гетьман Української Держави

Берегти історію Дніпра та людей, що стали його символами

Біля пам’ятника Олександру Полю облаштували тимчасову інсталяцію
1 грудня, 2020 - 09:39

Такий пріоритет визначила міська влада Дніпра. Цьогоріч у місті сталася історична подія — після тривалих пошуків і археологічних розкопок дослідникам вдалося знайти місце поховання та прах першого почесного громадянина міста Олександра Поля. Його могилу протягом десятиліть вважали втраченою, втім завдяки системній роботі команди науковців і археологів, яких довкола цієї мети об’єднав мер Дніпра Борис Філатов, її вдалося ідентифікувати. На місці розкопок також було знайдено уламки чорного лабрадориту, з якого було зроблено хрест на склепі Поля. «Нам необхідно увічнити пам’ять Олександра Миколайовича Поля. У розробці знаходиться проєкт реконструкції Севастопольського парку. Це буде парк у парку — місце відпочинку і водночас меморіал. Назву парку  також буде обіграно», — сказав Борис Філатов.

До того, як у місті розпочнуть реконструкцію парку та спорудження там пантеону почесних городян, біля пам’ятника Олександру Полю облаштували тимчасову інсталяцію з фрагментом лабрадориту. 27 листопада її відкриття символічно збіглося з першою установчою сесією міської ради нового скликання. Постамент, який виготовили коштом приватних пожертв, зроблено з кортенової сталі. Фрагмент каменю поміщений у міцний антивандальний скляний куб. Ввечері та вночі інсталяція біля монументу підсвічуватиметься.

Вадим РИЖКОВ, «День», Дніпро
Газета: 
Рубрика: