Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Більше активності!

Більшість підлітків у світі ведуть малорухливий спосіб життя — дослідження ВООЗ
4 грудня, 2019 - 10:27
ФОТО РУСЛАНА КАНЮКИ / «День»

Як свідчить перше в історії дослідження рівня фізичної активності серед підлітків, здійснене науковцями з Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ), для підвищення рівня фізичної активності хлопчиків і дівчаток  віком від 11 до 17 років потрібні невідкладні заходи, повідомляється на офіційному сайті організації www.who.int. За висновками авторів розвідки, опублікованої в часописі The Lancet Child & Adolescent Health, показники фізичної активності понад 80% підлітків, що відвідують школу, в світі — 85% дівчаток і 78% хлопчиків — є нижчими рекомендованого рівня (менше ніж одна година на добу).

Як випливає з публікації, заснованої на аналізі результатів опитування 1,6 мільйона учнів  віком 11—17 років за період 2001—2016 років, за рівнем фізичної активності дівчатка відставали від хлопчиків у всіх 146 досліджених країнах, крім чотирьох (Тонга, Самоа, Афганістан і Замбія).

На думку авторів дослідження, частка кількості підлітків, що ведуть малорухливий спосіб життя, залишається надзвичайно великою, що негативно впливає на їхнє сьогоднішнє та майбутнє здоров’я. «Потрібні негайні заходи для підвищення рівня фізичної активності, особливо серед дівчаток», — вважає одна з авторів дослідження д-р Реджіна Гатхолд (ВООЗ).

Активний спосіб життя в підлітковому віці позитивно впливає на стан серцево-судинної й опорно-рухової систем, метаболізм серця та масу тіла. З’являється все більше досліджень про те, що фізична активність також грає важливу роль у когнітивному розвитку та соціалізації підлітків. Відомо, що багато з цих показників зберігаються і в дорослому віці. Необхідна для досягнення цих результатів рекомендована ВООЗ добова норма рухливої активності для підлітків — не менше години помірної або інтенсивної фізичної активності на добу.

Автори наголошують на наявності в дослідженні деяких обмежень, поміж них той факт, що автори використовували лише інформацію, отриману від підлітків, що відвідують школу, і не мали  показників про фізичну активність підлітків, які до школи не ходять. У дослідженні використовувалися лише дані, отримані за підсумками опитування самих підлітків, тому вони могли бути викривленими.

Газета: 
Рубрика: