Публіка виявляє ненаситну цікавість до всього, за винятком того, що дійсно варто знати.
Оскар Уайльд, видатний ірландський англомовний поет, драматург, прозаїк, есеїст

Бульдозер проти Яблонської

На мапі Києва — нова гаряча точка через протиправне будівництво
29 листопада, 2018 - 10:11

Елегантна бабуся з телефоном у руці та красивому синьому капелюшку зручно вмостилася на стільці. Ніби нічого дивного. Та сидить вона практично в траншеї, щойно виритій, просто біля бульдозера. Це мешканка будинку в провулку Мар’яненка, 14 зупиняє незаконне будівництво в своєму дворі.

Як повідомила у «Фейсбуці» інша мешканка будинку, художниця Гаяне Атаян, забудовник «БудІнформ» хоче захопити прибудинкову територію та територію Олександрівської лікарні, щоб звести житловий будинок з офісними приміщеннями та вбудованою автостоянкою. Черговий об’єкт елітної нерухомості не лише спотворить історичний квартал Києва, а й загрожуватиме прилеглим будинкам.

Свого часу активісти вже обороняли лікарню від забудови. Вочевидь, висновків ніхто не робить. У 2014 році був перший етап конфлікту. Місцеві зупинили будівництво та довели його незаконність. Передусім через те, що Кловський узвіз, на якому планується забудова, в Інституті геологічних наук НАН України визнали зсувонебезпечним. Крім того, забудовник не провів обстеження прилеглих будинків і не передбачив інженерних заходів проти їх руйнації, що передбачають державні будівельні норми. Не було й громадських слухань з участю жителів мікрорайону. Натомість є негативний досвід будівництва на цьому схилі — будинком №7 на Кловському узвозі пішли тріщини.

Про «БудІнформ» відомо небагато. Компанія давно орендує цю ділянку в міста, власного сайта не має. Інтернет видає лише ресурс, який пропонує різні будівельні послуги, однак про власні проекти тут не йдеться. Можливо, це прикриття. Щоб привернути увагу містян до проблеми, місцеві жителі нагадують, що ці будинки — свідки київської історії.

«У будинку №14 жили та працювали видатні люди, серед яких народні художники України Іван Васильович Макогон і Тетяна Нилівна Яблонська, — розповіла в «Фейсбуці» киянка Олена Ніцко (до речі, на будинку навіть є відповідна меморіальна дошка). — Саме в цьому будинку Тетяна Нилівна малювала свої останні неймовірно красиві пастелі, сидячи біля вікна. Її права рука не піднімалась, не могла тримати важкі пензлі. Яблонська малювала лівою рукою, легкою крейдою, спостерігаючи за небом, птахами та деревами».

Писати скарги до мера та президента, надсилати запити в усі можливі інстанції, знайти хорошого юриста — це поради киян, які вже звикли, що треба самотужки обороняти історичний Київ та й узагалі все місто від тотальної забудови. Забудовник вже вирив семиметровий котлован. Мешканці готові стояти до останнього, щоб зберегти житло та місто. А що чиновники? Традиційно відмовчуються.

Інна ЛИХОВИД, «День»
Газета: 
Рубрика: