Коли важиться доля нації, історія не відрізняє поміж нейтральними боягузів.
В'ячеслав Липинський, український політичний діяч, історик, теоретик українського консерватизму

Церкви світу

3 вересня, 2008 - 00:00

У період Рамадану в Татарстані будуть безкоштовно годувати студентів і незаможних

Протягом священного для мусульман свята, яке настає в ніч на 1 вересня, в халяльних ресторанах і кафе Татарстану зможуть безкоштовно розговлятися студенти та незаможні. Безкоштовні вечері будуть організовувати, по можливості, в кожному приході при мечетях. Про це повідомив муфтій на прес-конференції, що відбулася в Казані. Рамадан — час суворого посту та молитви, споживати їжу в цей період віруючим дозволяється лише після заходу сонця. Це також «місяць дяки Всевишньому, а найкраща дяка — це допомога ближнім, нужденним, знедоленим та приниженим, милість і милосердя — ось істинні постулати священного посту», підкреслив муфтій Гусман Ісхаков. «Відвідуйте рідних, вдів, сиріт, старих, даруйте їм радість, тоді біди обійдуть вас стороною», — приводить заклик релігійного діяча. Він також повідомив, що в нинішньому році грошовий еквівалент «аль-фітр» (обов’язкове пожертвування, кошти якого після закінчення священного місяця розподіляються серед незаможних) становитиме 50 рублів для людей середнього достатку та 100 рублів — для людей забезпечених. Ухвалено також рішення, згідно з яким щорічне обов’язкове пожертвування на користь незаможних мусульман повинна буде виплатити та частина віруючих, чий щорічний чистий прибуток протягом усього року складав понад 57 тис. рублів. Під час Рамадану від посту звільняються вагітні й жінки, які годують немовлят, хворі, старі люди, діти молодші семи років, а також ті, хто не може дотримуватись його за об’єктивних причин — наприклад, учасники бойових дій, заручники та мандрівники. Традиція дотримання посту віруючими походить з далекого минулого — піст був встановлений Пророком Мухаммедом у 624 році, про що зазначено в Корані. (religi.ru)

Мусульмани просять владу ввести в школах роздільне навчання

Мусульмани Дагестану звернулися в міністерство освіти та науки республіки з проханням ввести в окремих загальноосвітніх школах роздільне навчання для хлопчиків та дівчаток, а також викладати основи ісламу факультативно. Спільне навчання хлопчиків та дівчаток почалося не так давно. В Радянському Союзі був досить тривалим період, коли навчання було відокремленим, нагадує видання Духовного управління мусульман Дагестану. На даний час проводиться збір підписів для подання в міністерство освіти разом із офіційним листом ( Іслам.ru)

Папа Римський має намір зняти прокляття з Лютера

Папа Римський Бенедикт XVI має намір реабілітувати Мартіна Лютера. У виправдання великого реформатора понтифік збирається заявити, що той зовсім не бажав розколоти християнство — він тільки хотів очистити Церкву від погані. Переоцінка діяльності Мартіна Лютера буде, мабуть, зроблена на щорічній зустрічі наближених до Папи теологів, відомій під назвою «Гурток учнів Ратцингера». В ній беруть участь 40 богословів, проходить вона в літній резиденції Бенедикта XVI Кастельгондольфо. За інформацією, яка була отримана британською газетою The Times з інформованих джерел у Ватикані, Папа має оголосити, що Лютер, який в середньовіччі був відлучений від Церкви та осуджений за єресь, не був єретиком. Зі слів голови Папської ради із сприяння християнській єдності кардинала Вальтера Каспера, цей крок буде сприяти розвитку діалогу між католиками та протестантами. Реабілітація Лютера повинна змінити в суспільній свідомості уявлення про нинішнього Папу, який незабаром відзначить третю річницю перебування на престолі святого Петра, як про супротивника компромісів та непримиренного консерватора. Ще одним свідченням цієї тенденції стала інформація про те, що Папа планує встановити на території міста-держави Ватикан статую Галілео Галілея (XVII ст.), який також був звинувачений папством в єресі. (ZENIT)

Верховний муфтій закликає до джихаду

Голова Центрального духовного управління мусульман Росії та європейських країн СНД верховний муфтій Талгат Таджуддін закликав 29 серпня мусульман та православних «згуртуватися в єдиному ісламо-православному джихаді проти імперії Сатани», якою, на його думку, є Сполучені Штати Америки. Таджуддін вважає, що це приведе до швидкої втрати Америкою свого впливу на міжнародній арені, чим «повинні скористатися мусульмани всіх країн». Він пише: «Ми повинні допомогти Росії в її джихаді проти США. Мусульмани, як ніхто інший, випробували на собі їхню агресію. І тепер у союзі з Москвою в нас є всі шанси розквитатися за всі ті страждання, які американці принесли ісламському світу». (Муфтій Талгат Таджуддін є членом Ради по взаємодії з релігійними об’єднаннями при президентові РФ.) (Портал)

Московський патріархат настроєний войовничо

Московський патріархат закликав російські власті жорстко відстоювати свій політичний вибір на міжнародній арені та звинуватив Захід у політиці подвійних стандартів. «Незважаючи на всі розмови, країни Заходу завжди діяли тільки в своїх інтересах, застосовуючи в одних випадках одні принципи, а в інших випадках — прямо протилежні», — заявив заступник голови ОВЦС МП протоієрей Всеволод Чаплін в ефірі православного телеканалу «Союз». На його думку, в цій ситуації Росії передусім необхідно відстоювати «свій вільний, самобутній політичний вибір, не боятися говорити Заходу: «Ви живете так, як вважаєте за потрібне, а ми будемо жити так, як ми вважаємо за потрібне... Ніякі розмови про загальнолюдські цінності, про те, що ми можемо обнятися й розцілуватися з усіма народами світу, роззброївшись перед ними, не мають відношення до реальної політики». Чаплін підкреслив, що Росія «ніколи не буде слухняним та веденим елементом світової системи, вона завжди буде пропонувати і своєму народу, і навколишнім народам свій шлях історичного розвитку». (А чому це не можуть робити інші держави? — К.Г.) Представник Церкви також заявив, що вектор розвитку сучасного Заходу — «це вектор, що веде в нікуди. Не може вижити суспільство, позбавлене віри як основи суспільного життя, позбавлене певних цілей, крім споживчих та цілей встановлення по всьому світу однієї з існуючих моделей демократії, моделей, зручних для американських банків, західних урядів та світової медіа-еліти... Росія може запропонувати світові інший шлях, «і ми будемо це робити» (так само, як це робить Захід? — К.Г.).

Комуністи Петербурга вимагають канонізувати Сталіна(!!!)

В організації «Комуністи Петербурга та Ленобласті» дивуються з приводу різкої реакції представників РПЦ МП на пропозицію лівих про канонізацію Сталіна. Мова йде про те, що пітерські комуністи заявили про намір звернутися до Церкви з проханням почати канонічну процедуру канонізації Сталіна як «збирача російських земель, переможця іноземців, творця великого соціального мінімуму, подвижника та батька народів». Однак голова прес-служби Московської патріархії священик Володимир Вігилянський назвав цю пропозицію «жахливою» та нагадав про гоніння віруючих в період правління Сталіна: Але комуністи переконливо й доказово наполягають: «РПЦ вже оцінила діяльність Сталіна за життя останнього — як однозначно позитивну. Тому ми наполягаємо на роз’ясненні протиріч у заявах Російської православної церкви 1940—1950 років, з одного боку, та провокаційних, образливих для російського народу оцінок Сталіна паном Вігилянським, з іншого». Як доказ комуністи приводять, зокрема, текст вітальної адреси «Від духовенства й мирян Російської Православної Церкви вождю народів СРСР, Генералісимусу Й.В. Сталіну» в день його сімдесятиріччя», датованого 21 грудня 1949 року. У ньому, зокрема, говориться: «І тепер, відчуваючи щокроку свого церковного й цивільного життя благі результати Вашого мудрого державного керівництва, ми не можемо таїти своїх почуттів, і від імені Російської Православної Церкви приносимо вам, дорогий Йосифе Віссаріоновичу, в день Вашого сімдесятиріччя глибоку вдячність». Комуністи Петербурга та Ленобласті закликають Російську православну церкву «припинити розпочату нею останнім часом антикомуністичну кампанію, бо це може привести до розколу всередині Церкви, що буде сприйнято віруючими та невіруючими(!) комуністами з величезним жалем і піде на користь тільки антиросійським конфесіям та псевдорелігіям». (rsnews.net)

Підготувала Клара ГУДЗИК, «День»
Газета: 
Рубрика: