Людство повинно позбутися війни, інакше війна позбудеться людства.
Джон Кеннеді, 35-ий президент США

Чому навчила нас Школа акторської майстерності Наталії Крачковської?

22 серпня, 2003 - 00:00

Багато хто пам’ятає, як на початку минулого року популярна актриса Наталія Крачковська з «блакитних екранів» запрошувала дітей і підлітків до своєї школи акторської майстерності і відкривала буквально перед кожним колосальні перспективи: участь у зйомках рекламних роликів, серіалів, художніх фільмів. І почали злітатися юні таланти як мухи на мед, попри те, що задоволення це не з дешевих — 35 годин навчання коштували 2800 гривень.

«День» зацікавився цією темою після того, як до Центру конфліктології і права почали надходити заяви від незадоволених учнів школи, яким керівництво геть відмовилося повертати гроші, заплачені за навчання, рівень якого, м’яко кажучи, не задовольняв колишніх майбутніх акторів. Провівши своє розслідування, ми з’ясували, що недостатній рівень навчання — аж ніяк не єдиний «мінус» Школи акторської майстерності Наталії Крачковської. Цілком резонні запитання викликали документи: договір, який підписувало з учнями приватне підприємство «Веста-Грант», свідоцтво про закінчення курсів, яке зовсім нічого не означало, договір про використання імені актриси, підписаний нібито Крачковською з однієї сторони, і людиною, чиє прізвище не було чомусь вказане, з другої. А ліцензія, яка дає право на освітню діяльність, і яка обов’язкова, згідно з «Положенням про ліцензування навчальних закладів», була відсутня взагалі. Крім того, підготовку юних талантів взагалі проводили, оминаючи Головне управління освіти та науки.

Рекламні ж обіцянки привести кожного бажаючого у «чарівний світ кіно» зводилися ось до чого: випускники отримували навички акторської майстерності, які, як йшлося у рекламному буклеті, просто незамінні у спілкуванні. До речі, у тому самому буклеті вказувалося прізвище відомого актора театру і кіно Володимира Горянського, який нібито був одним із викладачів, але зв’язавшись із ним, ми дізналися, що він у цій школі не викладав, не викладає і не має наміру викладати.

Знадобився рік, щоб на «Весту- Грант» завели кримінальну справу, яку 1 липня цього року порушив прокурор Подiльського району столиці за фактом заволодіння посадовцями підприємства коштами громадян шляхом обману, скоєного в особливо великих розмірах (ст. 190, ч. 4 Кримінального кодексу України). Але до виробництва ця справа потрапила лише 10 серпня 2003 року. За тиждень до Слідчого управління ГУМВС України в місті Києві встигли звернутися близько півсотні осіб. До речі, якщо ви також є потерпілим від дій ПП «Веста- Грант», яке припинило свою діяльність у березні, але ще не встигли звернутися до міліції, радимо зробити це негайно — Слідче управління знаходиться за адресою: 01025, м. Київ, вул. Володимирська, 15, тел. 212-69-81. На ваші заяви чекають також у Подільському РУ ГУМВС України в місті Києві за адресою: м. Київ, вул. Хорива, 20, тел. 416-24-23.

Галина КСЮХІНА, Віталій СЕРГІЄНКО
Газета: 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ