Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Чому в Україні доѓхантерам живеться краще, ніж зоозахисникам?

Учора в Києві близько ста осіб взяли участь у акції «Шкуродерів за ґрати»
18 вересня, 2013 - 10:27

«Я людина і мені не байдуже», — з такими табличками активісти захисту тварин вийшли вчора під стіни МВС України. Близько ста осіб прийшло на акцію «Шкуродерів за ґрати». Їх вимоги — закрити сайт vredy.to і розпочати розслідування діяльності його користувачів — доґхантерів. Оскільки, на їх думку, він пропагує насильство, жорстокість і екстремізм. Щобільше, протестувальники вимагають провести розслідування участі міської влади в масових отруєннях тварин.

За даними активістів, лише за останній місяць кількість вбивств і випадків жорстокого поводження з тваринами сягнули тисячі. Вони відбуваються по всій Україні і, як наголошують протестувальники, не без участі комунальних служб і місцевої влади.

Активісти вимагають від МВС розслідувати ці випадки, і передали свою заяву присутнім на акції представникам міністерства. Спікер МВС Сергій Бурлаков запропонував обговорити всі ці питання за круглим столом, який відбудеться 26 вересня.

У той час як доґхантери можуть спокійно не просто вбивати і знущатися з тварин, а й обговорювати свої «подвиги» в інтернеті, зоозахисники постійно отримують погрози і мають бути украй обережними в своїй діяльності. «Я працюю зоозахисником вже три роки в Україні, — розповідає Андре ЧИСТЕРНІНО, президент добродійного фонду «Міжнародна ліга захисту тварин». — За фахом я фотограф. В Італії, звідки я родом, я теж займався зооактивізмом. Закрив дві хутряні фабрики. Як це сталося? Я потрапив усередину і сфотографував жахіття, яке там чинилося. Написав заяву в поліцію — і їх закрили. Щодо України, то й тут за минулі три роки ситуація лише погіршилася. Закон, який має це регулювати, є, але він розпливчастий і не застосовується. На сайті доґхантерів їх ідейний лідер Святослав Святогор пропонує мені в нецензурній формі залишити Україну. Такі погрози непоодинокі. Небезпечною є не ситуація з тваринами — небезпечно працювати зоозахисником. Наприклад, «4 лапи» звернулися до міліції з приводу погроз їхніх волонтерам. Але реакції жодної. Так само як і реакції на заяви з приводу жорстокого поводження з тваринами».

Президент Київського товариства захисту тварин «Щасливий берег» Олена Зацаринна хоче побудувати притулки. Вважає, що це — одне з головних завдань, які стоять перед зоозахисниками. «Ми хочемо розв’язати проблему передусім у районах Київської області, — каже Зацаринна. — Незважаючи на те, що прем’єр-міністр Микола Азаров видав укази в 2011 і 2013 роках щодо захисту і поліпшення умов життя тварин, але після цього були лише мінімальні дії. З огляду на укази ми попросили надати нам в оренду землю. Лише на одне звернення з десяти відповіли позитивно. Це місто Узин, Білоцерківський район. Проте досі існують проблеми з тим, аби підписати останній необхідний документ. Коштами нам допомагають учасники товариства і добродійні фонди. Але поки що цього замало. Проте є багато людей, які хочуть допомогти фізичною працею і матеріалами. Нам потрібно лише почати будуватися, а далі справа піде».

Олена СКИРТА
Газета: 
Рубрика: