Не знати історії - означає завжди бути дитиною.
Цицерон, давньоримський політичний діяч, видатний оратор, філософ і літератор

Чудова нагода сказати: «Дякую!»

В Івано-Франківську вдруге відбулося Свято подяки
12 вересня, 2019 - 10:20
ФОТО З САЙТА GK-PRESS.IF.UA

Восьмого вересня в Івано-Франківську на площі Ринок відбулося Свято подяки. Іванофранківці вже вдруге отримали чудову нагоду сказати: «Дякую!». Умовно загальноміський духовно-мистецький захід був поділений на три частини: урочисту, «Подяку фест» та гала-концерт. Урочистості розпочалися зі святкового богослужіння, а потім для жителів міста виступали камерний оркестр «Quattro corde» та музичний гурт «Маханаїм».

Під час «Подяки фесту» було відкрито декілька локацій у фестивальному містечку: 13 безкоштовних майстеркласів для дітей та дорослих, пройшовши які, вони мали змогу отримати солодку вату та попкорн, а ще пострибати на батуті; фотозону, де кожен з охочих міг не лише сфотографуватися, а й власноруч написати, за що він дякує Богові. Уся «Подяка фест» проходила під музичний супровід, адже на сцені виступали дитячі колективи. А увечері на іванофранківців чекав гала-концерт, під час якого на сцену вийшов хедлайнер свята, переможець 5-го сезону вокального шоу «Голос країни» Антон Копитін.

Основним завданням, яке поставили перед собою організатори свята, було популяризувати культуру вдячності та підняти духовно-патріотичний рівень іванофранківців та гостей міста. Про це «Дню» розповів співорганізатор духовно-мистецького заходу, пастор Церкви Христового Воскресіння Василь ДАНИЛЮК:

– Свято подяки в Україні відзначають на початку осені щороку. Але святкування на вищому рівні, тобто у Києві, розпочалося у 2017 році, – розповідає пан Василь. – Ініціатива створення Свята подяки виникла під час святкування 500-річчя Реформації. В Івано-Франківську організовувати Свято подяки взявся однойменний оргкомітет, Українська церква християн віри євангельської м. Івано-Франківськ, не обійшлося без підтримки міської адміністрації. І, як ви вже знаєте, у нашому місті це свято відбулося вже вдруге поспіль в центральній частині міста у форматі фестивального містечка.

– Чому ви вважаєте важливим плекати почуття вдячності?

– Культура вдячності надзвичайно важлива для сучасного покоління. Дякуючи один одному, люди помічають хороші справи та менше звертають увагу на помилки інших. Дякуючи Богові, ми усвідомлено визнаємо, що все, що ми маємо, приходить від Господа.

– Цього року газета «День» випускає книгу «День вдячності». Це видання про іноземців, які в різні періоди часу допомагали Україні. Як ви оцінюєте таку ініціативу?

– Підтримую! Протягом історичного розвитку України завжди з’являлись люди з-за кордону, котрі виявляли підтримку нашій державі. Я ж вважаю, що допомога в кризові періоди є показником ефективної та справжньої дружби.

Оксана СКІЛЬСЬКА

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ