Народ, який вірить, що якась суміжна країна або імперія здобуде йому державу, ніколи не зможе стати на власні ноги і буде завжди паралітиком. А його політичні групи будуть задніми колесами для чужих агентур.
Олег Ольжич - український поет, археолог і політичний діяч

Цитати iз Ленiна

19 квітня, 2002 - 00:00

Якщо селянин сидить на окремій ділянці землі і привласнює собі зайвий хліб, тобто хліб, який не потрібен ні йому, ні його худобі, а всі інші залишаються без хліба, то селянин перетворюється вже на експлуататора... Треба, щоб усі працювали за одним спільним планом на спільній землі, на спільних фабриках і заводах і за спільним розпорядком. «Завдання спілок молоді»

Хімія і контрреволюція не виключають одна одну.

Вересень 1921

Той виробничий ефект, який очікує від застосування (у вугільній промисловості) врубових машин тов. Пятаков, явно перебільшений. Киркою краще і дешевше.

серпень 1921

Повідомте в Науково-харчовий інститут, що за 3 місяці вони повинні представити точні й повні дані про практичні успіхи вироблення цукру з тирси.

20 серпня 1919

— Луначарському.

Всі театри раджу покласти в труну.

Листопад 1921

— Тов. Зінов’єв! Лише сьогодні ми дiзнались в ЦК, що в Пітері робітники хочуть відповісти на вбивство Володарського масовим терором і що ви їх утримали. Протестую рішуче!

Ми компрометуємо себе: погрожуємо навіть в резолюціях Раддепу масовим терором, а коли до діла, гальмуємо революційну ініціативу мас, цілком правильну.

Це не-мож-ли-во!

Треба заохочувати енергію і масовидність терору.

26 листопада 1918

— Тов. Федорову.

Треба напружити всі сили, розпочати негайно масовий терор, розстріляти і вивезти сотні проституток, що споюють солдат, колишніх офіцерів і под.

9 серпня 1918

Телеграма до Саратова: «Розстрілювати, нікого не питаючи і не допускаючи ідіотської тяганини».

22 серпня 1918

Якщо не буде прийнято героїчні заходи, я особисто проводитиму в Раді оборони і в ЦК не лише арешти всіх відповідальних осіб, але й розстріли.

18 червня 1918

— Преображенському.

Треба виробити прийоми ловіння спеців і їх покарання.

19 квітня 1921

— Сокольникову.

Чи не спить у нас НКЮст! Тут потрібен ряд показових процесів із застосуванням найжорстокіших заходів.

11 лютого 1922

Надзвичайна комісія тому і є надзвичайною, що її створено для боротьби за надзвичайного часу, часу громадянської війни, і на обмеження її прав ми не підемо.

7 червня 1921

— Ушпліхту.

Гласність ревтрибуналів (вже) не обов’язкова. Склад їх посилити вашими людьми, посилити їх всілякий зв’язок з ВЧК, посилити швидкість і силу їх репресій.

21 січня 1922

Хороший комуніст в той же час є і хороший чекіст.

31 липня 1919

Інтелектуальні сили робітників і селян зростають і міцніють у боротьбі за повалення буржуазії і її посіпак, інтелігентиків, лакеїв капіталу, що вважають себе мозком нації. На ділі це не мозок, а гівно.

15 вересня 1918

— Каменєву.

По-моєму, потрібен таємний циркуляр проти наклепників, що кидають наклепницькі звинувачення під виглядом «критики».

5 березня 1921
Газета: 
Рубрика: